Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondřej Trojek si přišel pro skleněnou kuželku a zase odešel

V úterý 14. listopadu se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní již jedenáctý, a tedy předposlední turnaj nedohazované Prosecké Popo Devítky. Nakonec jej navštívila rovná čtyřicítka hráček a hráčů, kteří si v kvalifikaci na předem zvolení dráze odehráli kvartet kvalifikačních her, kde tradičně mohli získat za pět jakýchkoli striků sladkou odměnu, při postavení se červené vložené kuželky na pozici první a shození striku čistého, poté energetický nápoj. 

Po úvodní kvalifikaci již dále nepostupovala pětice nejméně úspěšných účastníků, nejblíže postupu byl Martin Štětka, a tak si k domovu odnesl alespoň cenu útěchy. Oproti tomu oceněným vítězem kvalifikace se stal Václav Kváča, který se jako jediný mohl pyšnit čtyřciferným součtem her a sice 1019 body. Stal se tak jedním ze tří přímo postupujících do finále, avšak svého práva se zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, jímž se stal Jakub Marek. S ním se semifinálové řehole vyvarovali ještě Josef Colon a Petr Vrba.

Před semifinálovým vyřazovacím Play Off na součet dvou her od nuly, kde proti sobě naráží po kvalifikaci nejméně úspěšní s těmi nejvíce a do finále postupují vítězi spolu s pěticí, byť prohravších, ale bodově nejúspěšnějšími hráči, v mazací pauze proběhla dvě bonusová losování. Ještě před úvodním si nejrychlejší běžci odnesli čtvero volných parkovacích karet zdarma, poté se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL. Částka se zastavila na rovných 5900,- Kč, výkon byl z kategorie hratelných a sice 159 bodů, ovšem kupodivu jej nikdo nedosáhl, takže celá cifra je opět přesunuta na turnaj následný, jímž bude na téže herně v neděli 19. prosince ProShop Senior Cup. Tam se v součtu s předpokládanou účastí bude soutěžit o zhruba 6400,- Kč.

Druhým losováním byly ceny věcné, kde si Vladimír Baborovský odnesl poukaz do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč, stolní kalendář na rok 2024 od Xshop Bowlingu Martin Štětka a zbrusu nový měsíční nástěnný s hráči turnajových klání od pořadatele sobotní oslavenec Josef Hladík.

Ve vyřazovacím semifinále na sebe znovu upozornil Václav Kváča, který sice svůj duel zvládl s grácií, ale tradičním způsobem tam ukončil svou pouť turnajem, postupu se podruhé dnes zřekl a přenechal tak šanci na účast ve finále ještě šestému neúspěšnému, avšak s nejvyšším součtem vlastně šťastnému hráči. Tím, pro koho pak listopadový turnaj skončil již definitivně, byla při předchozím odjezdu ještě eléva turnaje Pavola Dologa Kateřina Šponerová, poslední čas pravidelná sběratelka cen útěchy.

Pro finále si na rozdíl od semifinále, kde jsou na dráhy podle pořadí nasazováni, hráči své oblíbené volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet. Zde vynikl reprezentant České republiky Ondřej Trojek, který neponechal nikoho na pochybách, pro co si přijel a sice skleněnou kuželku, a tak hned z kraje zahrál svou druhou maximální hru hodnoty 300 bodů, čímž byl bohužel po hříchu jediným, a tak mu kromě celkového triumfu patřily i ceny za autora Nejvyššího výkonu. Finále ovládl se součtem 532 bodů před stříbrným Jakubem Markem s 484 body a Lukášem Gurgulem s body 478. Do hodnocené osmičky nejlepším se vešli ještě Martin Palas, Bohumil Brázda, Josef Colon, Jakub Novák a Jaromír Makovec. Nejlepší ženou se poté stala Lenka Blažková.

I tento turnaj byl publikován na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ on-line a bude tomu tak i nadále, stejně jako u všech pořadatelem organizovaných akcí.

Závěrečný dvanáctý letošní turnaj, kde se rozhodne nejen o vánočním premiantovi a vítězi celoročního pořadí, je naplánován v mezidobí svátků Vánočních a Novoročních na netradičně čtvrtek 28. prosince a bude když ne vůbec závěrečným, v aktuální formě a hávu rozhodně.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb