Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Pavel čermák vítězí na A turnaji po 9 letech

 

Čtvrtým turnajem pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022, ve které se hraje v celoročním pořadí o prize money 40 000 Kč na prvních 5 místech. Dále se bojuje dle žebříčku na 6 až 12. místě o 10 bowlingových koulí a o tři bowlingové koule speciálně soutěží junioři umístění na TOP 12.

Čtvrtý turnaj, který se po kvalifikaci hraje systémem „step by step“, přinesl novinku a vítanou změnu v propozicích. Z druhého stepu byl navýšen počet postupujících do třetího finálového stepu z osmi na devět.

Kvalifikace: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace Jaroslav Lorenc s 1360 body (ø 226,67). Druhý se umístil Lukáš Jelínek s 1348 body (ø 224,67), třetí Václav Rác s 1319 body (ø 219,83). Postup a nasazení až do „step 2“ si vybojovali ještě Pavel Čermák, Jan Sůva a Tomáš Vacek.

Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí 1150 bodů z šesti her.

Než se zaregistrovali a rozehrál 1. step, přišla omluvenka od Jana Sůvy a Pavla Typolta, kteří se vzdali další účasti. Při prezenci chyběl i Jiří Egert a postupovalo se nakonec až z 33. místa. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze.

STEP 1: zde bylo postupujících 24 hráčů rozděleno do šesti skupin (A,B,C,D,E,F) po čtyřech hráčích. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší na součet, hrálo se šest samostatných postupových epizod. Nejjednodušší postup byl ve skupině C a poměrně překvapivé byly postupy ze skupin E,F Julie Rácové a Luboše Slezáka, kteří byli v kvalifikaci až na 27. a 28. místě (nasazení a výsledky step1 naleznete v příloze).

STEP 2: k dvanáctce postupujících ze step 1, bylo přidáno a nasazeno šest nejlepších z kvalifikace dle umístění a vznikly tříčlenné skupiny (G,H,CH,I,J,K) z kterých z každé postupuje minimálně nejlepší hráč. Zahrát minimálně 400 bodů ze dvou her je většinou vstupenka pro finále, neplatilo to však vždy a s 377 se do finále se ze skupiny CH protáhl Aleš Procházka. Naopak téměř beznadějné vyhlídky měla Pavla Černá ve skupině G, kde byl vítěz kvalifikace Jaroslav Lorenc a Jan Kolář. Pavla se nedala zastrašit a postupovala do finálového stepu 3 s oběma lídry. Třetím dodatečně postupujícím z „nepostupujících s nejvyšším součtem“ se stal Josef Colon ve skupině H.

(nasazení a výsledky ve final step 2 naleznete v příloze).

STEP 3 - finálový: měl nečekaný průběh. Kdekdo čekal na místě nejvyšším jednoho z mladých borců, kteří nás úspěšně reprezentovali minulý týden ve francouzském Wittelsheimu. Vše ale bylo jinak, na první pozici se umístil zástupce mladších seniorů Pavel Čermák. Ten naposledy zvítězil na „ačkovém“ turnaji naposledy v roce 2013 !!! Na druhém turnaji se umístil Jan Kolář st., třetí Pavla Černá. Při pohledu na umístění by nikoho nenapadlo, že na bedně se umísti všichni tři hráči z jedné skupiny ze stepu 2.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- Josef Colon, nejlepší senior 65+ (7. místo)

- Šimůnek Pavel, nejlepší hráč kat. P165 (10. místo)

- Tomáš Vacek, nejlepší junior (13. místo)

OBSAZOVAČKA na dubnový turnaj je připravena ZDE.

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky 1. final step – ZDE

Výsledky 2. final step – ZDE

Výsledky 3. final step – ZDE

Konečné výsledky – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb