Pavel Čermák vítězí na květnovém STORMU

V Praze na Best Bowlingu se uskutečnil ve dnech 17. až 19. května pátý turnaj STORM open. Hrálo se na středním mazacím modelu za účasti 56 hráčů.

V kvalifikaci se přetahovali o nejlepší umístění na padavém modelu Ladislav Švec a Pavel Čermák. Třetí v pořadí byl junior Adam Míka a další dva hráči překonali také hranici 900 bodů z čtyř her. Do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 789 bodů!

V semifinále kde se bojovalo a dalších 12 míst do finále, překonal hranici 900 bodů senior Lumír Hřebík. Poslední postupující ze semifinále, měl na svém kontě 801 bod.

Ve finále posilněn výhrou sázky dvou kartonů nealkoholického piva si šel pro další odměnu Pavel Čermák. Po výkonech 239, 247, 246, 254 se součtem 970 suverénně zvítězil. Druhé místo vybojovala s 921 body překvapivě Dáša Flégelová, která předběhla svou bowlingovou trenérku Kateřinu Beštovou (903b).

Dalšími ocenění si odvezli nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích.

- V trojici nejlepších seniorů byli vyhlášeni: Flegelová Dáša, Teame Habtegabriel a Aleš Synek.

- Nejlepším hráčem výkonnostní kategorie P165 a nejlepším juniorem turnaje byl Adam Míka.