Pavel Čermák vítězným triplem zakončil letošní sezónu.

Ve dnech 2. a 3.12.2016 se uskutečnil 12.turnaj Roto Grip Magic Bowling Cup 2016. Turnaje se zúčastnilo 64 hráčů a hráček. Na lehčím mazacím modelu padala velmi pěkná čísla, kde vynikal Michal Marval, který zaznamenal 2x třístovku a odehrál turnaj s průměrem 247,40.

Vítězem se však stal Pavel Čermák po finálových výkonech 299, 196 a 255 a zvítězil tak potřetí za sebou v této sezóně. Druhé místo v turnaji obsadil Lukáš Homola (245, 256 a 180) a třetí Michal Marval (233, 213 a 235). Výsledky turnaje ZDE.

Nejlepším seniorem turnaje se stal Jiří Stulík před Alešem Drábkem a Ladislavem Homolou.

V kategorii STANDARD si prvenství připsal Jiří Stulík, před Ladislavem Homolou a Liborem Machem.

Kategorii AMATÉR kraloval junior Adam Míka před Renátovou Košatovou a Hanou Kolářovou.

V CELOROČNÍM HODNOCENÍ MBC zvítězil Pavel Čermák, který měl stejný počet bodů (518b), jako druhý v pořadí Lukáš Homola. O vítězství tedy rozhodl větší počet účastí a tím pádem i vyšší počet sražených kuželek za celý rok, což je v MBC kritérium, které rozhoduje při shodném počtu bodů. Třetí místo v celkovém pořadí vybojovala Jana Skůrová (484b), která si celkovým umístěním vybojovala první místo v kategorii žen. Druhou nejlepší ženou letošní série se stala Svatava Závladská a třetí Hana Kolářová. Kompletní žebříček bez rozlišení výkonnosti kde je 155 hráčských jmen, je v příloze

VEDLEJŠÍ HODNOCENÉ KATEGORIE MBC

Kategorii a žebříčku SENIORŮ vévodil téměř po celou sezónu Jan Kolář a ani závěrečný podzimní finiš Jiřího Hindráka (2. místo) a Svatavy Závladské (3. místo) na tom nic nezměnil. První tři jmenovaní obrželi nejen skleněné trofeje, ale i bowlingovou koule. Bowlingová koule čekala i na čtvrtého seniora v pořadí, kterým byl, Jiří Vrážel.

Další bowlingové koule vybojovali tři nejlepší hráči kategorie STANDARD. Zde zvítězil Vítězslav Květenský před Hanou Kolářovou a Luďkem Šafaříkem.

Poslední vedlejší hodnocenou kategorií, kde se hrálo o bowlingové vybavení, byla kategorie AMATÉR. Zde letos zářila Blanka Heřmánková, druhé místo vybojoval Karel Valo a třetí Kateřina Brůčková.

Tímto turnajem se také uzavírá osmnáctiletá historie turnaje MBC. Po 216 odehraných turnajích, na kterých se z vítězství radovalo celkem 99 hráčů, které si můžete připomenout v galerii vítězů na webu www.mbc.cz.