Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Pavel Kovář a Bob Vančík zaskočili ve Valašských dvojicích všechny favority

1. - 3. místo - prosinec

V neděli 19.12.2021 se v našem centru Xbowling ValMez odehrál závěrečný turnaj celoroční série Valašských dvojic. Cestu, zahrát si bowling, si našlo ve čtvrté adventní neděli celkem 18 dvojic, což znamená, že obsazovačka byla plná do posledního místečka. A kdyby to situace dovolila, tak bychom možná naplnili i čtvrtou rundu.

Pojďme si tedy trochu přiblížit tento závěrečný turnaj Valašských dvojic roku 2021. Do soubojů zasáhly hned čtyři nově vzniklé dvojice a jedna z nich pořádně proškolila zavedené favority. Je jen dobře, že se do tohoto skvělého turnaje zapojují stále noví a noví hráči a tím vzniká krásná konkurence a ze stojatých vod naší přehrady Bystřičky se během roku 2021 stala dravá říčka Bystřička. Těch dravých ryb bylo totiž letos celkem hodně.

V úvodní 1. rundě zahrála nejlépe právě jedna tato dravá rybka, Radek Capil se svou dcerou Nelou (1051 b.). V těsném závěsu byla ostřílená dvojice Bobina Korytářová se Zdendou Labajem (1048 b.) a dařilo se také nováčkům, Lindě NečasovéMildou Krčmou (1012 b.), kteří byli průběžně na třetím místě. Již je asi zbytečné psát o nějakých spolufavoritech, protože systém tohoto turnaje nabízí možnost nečekaně skvělých výsledků papírově slabších dvojic, oproti „zvučným“ jménům z našich turnajů. Prostě jsou to naše Valašské dvojice.

Přesně tohle platilo i v 2. rundě, protože před vedoucí trojici se dokázala procpat jediná dvojice, opravdová štika zrozená v letošním říjnu, Nela Capilová a Ondra Trojek a výkonem 1117 bodů se naši mlaďoši ujali vedení. Zbylých pět dvojic bohužel nedokázalo ani atakovat první tři místa průběžné tabulky.

To se již připravila závěrečná 3. runda a nabízela se otázka. Promění Nela s Ondrou svůj třetí start v turnaji ve vítězný hattrick? Ještě v polovině závěrečné rundy, čili po odehrané čtvrté hře, to vypadalo, že by to s odřenýma ušima mohlo klapnout. Jenže v předposlední hře přišel zvrat a zrádná Osmička rozhodla o vítězi turnaje. Nela s Ondrou tady nedali ani dvoukilo, naopak jejich největší soupeř napálil málem svou druhou třístovku v turnaji. A tak se vítězem prosincových Valašských dvojic stala nově složená pánská dvojka, Pavel Kovář a Bob Vančík (1190 b.) s opravdu velkým náskokem 73 bodů. Co chlapci ztratili třeba v Devítce, to hravě v Osmičce dohnali, parádní Desítkové hry a velmi dobré Low Game, takže jejich vítězství je zcela zasloužené. Před závěrečnou Low Game pak bylo také téměř jasné, že obrovský boj se strhne o třetí místo. Nakonec těmi šťastnějšími se stali Víťa HasníkTomem Helešicem (1092 b.) a ve svém druhém společném vystoupení stanuli opět na pomyslné bedně. Po listopadovém druhém místě to tenkrát bylo místo třetí. Nepopulární čtvrté místo tak připadlo pro Janu a Marka Irglovi (1082 b.). Při pohledu na výsledky, je o lepší postavení připravily obě Low Game, což bývá jinak jejich parádní disciplína, v které nejednou zvrátili ve svůj prospěch výsledky celého turnaje. V kontextu s celkovým celoročním žebříčkem bylo cílem Jany a Karla Orságových (1055 b.), pokud tedy nezískají některé z prvních míst, zůstat umístěním v kontaktu s Janou a Markem. A to se jim nakonec, díky pátému místu, podařilo. Ale bylo to boj, protože o pouhé 3 body zpět skončili na šestém místě obhájci loňské série, Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (1052 b.), o další bodíček zpět byli sedmí NelaRadkem (1051 b.) a hned v závěsu skončili osmí Bobina se Zdeňou (1048 b.). Čtyři dvojice v pouhých 7 bodech!   

Prosincový turnaj rozhodl také o nejlepší dvojici roku 2021. Krásný souboj o vítězství svedly dva manželské páry a součet pěti nejlépe bodovaných turnajů, z celkových sedmi, měli Jana a Karel Orságovi (173 bodů) a v 6. ročníku se zapsali jako čtvrtá vítězná dvojice. Gratulujeme. Společnost na piedestale nejlepších jim pak vytvořily dva historicky jasně nejlepší páry našeho turnaje. Druhé místo získali vítězové z roku 2019, Jana a Marek Irglovi (163 bodů) a bylo to jejich již čtvrté umístění v nejlepších trojici roku. Svou velmi bohatou „medailovou“ sbírku rozšířili o šestý kousek trojnásobní vítězové, tentokrát třetí, Andrea Kudělková a Rosťa Sousedík (145 bodů). Kompletní konečné pořadí dvojic roku 2021 si můžete stáhnout ZDE.

Valašské dvojice 2021 jsou minulostí a před námi je již 7. ročník našeho Vašeho oblíbeného turnaje. Začínáme v neděli 9. ledna 2022 a věříme, že tentokrát již bude série kompletně složena z 12 turnajů. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní.

Velké poděkování patří sponzorům našeho turnaje, Dáši a Michalovi Kapustovým a opravdu si toho moc vážíme. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi vrzy na viděnou. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a do roku 2022 především to zásadní, to jest zdravíčko.

Výsledky turnaje - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb