Pavel Štafa vítězí na listopadovém turnaji

Jedenáctý turnaj amatérské turnajové série ULICE se na centrum Vbowling Kladno hrál za účasti 40-ti hráčů. Jelikož se hrálo o dvojnásobné body do žebříčku celoroční série, očekávala se opět pořádná bitva o každou pozici.

Před posledním turnajem byly ve hře o post šampióna celoročního pořadí ještě tři kandidáti na vítěze. Nejlepší výchozí pozici měl František Hejl před Ladislavem Švecem a Gabrielou Malcovou.

V kvalifikaci se hrálo tradičně především o základní poziční body do finálové části, ale také o postupy do pozičního finále. Zřejmě aplikovaný obtížnější mazací model, než na který byli hráči připraveni, přinesl nečekané výsledky a umístění. Překvapivě hned v kvalifikaci, skončil svou pouť za titulem šampióna Ladislav Švec a slabou útěchou mu byla výhra konzumačního poukazu Vbowlingu.

V kvalifikaci zahrál nejlépe Vláďa Pecháček, Karel Šípek a Gabriela Malcová. Bednu ve finále obsadila ale jiná jména i zmiňovaní lídři chyběli. Vítězství vybojoval Pavel Štafa, před druhým Ondrou Kvasničkou a na bronzové pozici se umístila Jana Schönová. Do „šťastné sedmy“, kde jsou hráči umístění na 4 až 7. místě se vtěsnali: František Hejl, Jana Šípková, Vladimír Pecháček a junior Tomáš Liebich. Podrobné výsledky listopadového turnaje s pozičními body jsou ZDE.

CELOROČNÍ POŘADÍ: Po jedenáctém turnaji se po páté odečítalo. Realita bodových vyhlídek a skutečnost byla jiná než teorie, nikdo z lídrů soutěže se na bednu nedostal a tak se celoroční pořadí příliš neměnilo. V čele zůstal František Hejl a vybojoval titul nejlepšího hráče letošní série. Na druhém místě se umístil „smolař“ Ladislav Švec a třetí místo v celoročním pořadí náleží Gabriele Malcové.

V sérii 2016 se udělují ceny za umístění v TOP 10, tak se pojďme podívat na další jména v pořadí: Vladimír Pecháček, Jan Suchánek, Jana Schönová, Ivan Kober, Viktor Schön, Václav Košata, Lenka Germanová. Žebříček celoročního pořadí i s odečítanými body naleznete ZDE. V žebříčku je zaznamenán i počet účastí na turnaji, které se v sérii také sbírají. Hráč, který bude mít na svém kontě minimálně šest účastí, bude zařazen do prosincového losování o „věrnostní hráčskou cenu“. Vítězi se bude předávat 2500 Kč.

FOTOGALERIE:
1 - tři nejlepší celkově (zleva Kvasnička, Štafa, Schönová)
2 - šťastná sedma (4 až 7 místo, zleva Pecháček, Šípková, Liebich, Hejl)
3 - výherci Vbowling poukázek (zleva Malcová, Švec, Schönová)

PS: Příští turnaj ULICE „speciál“ s vyhlášením celoročního pořadí se hraje 6. prosince, obsazovačka je již otevřena.