Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Petr Bittala udolal ve finále Senior Cupu VM po boji Ondru Surána

1. - 3. místo

Krásné bowlingové odpoledne prožil Xbowling ValMez v sobotu 10.7.2021. Dostaveníčko ke svému Senior Cup Tour ValMez si dali naši „junioři“ a naplněná runda 18 hráči již dopředu dávala tušit, že to bude pěkná podívaná. A také, že byla. Padala hezká čísla a vše vyvrcholilo krásným a dramatickým bojem o vítězství a také soubojem dvou nejlepších žen.

kvalifikaci ohrožovali nejlepší hráči hranici tisíce bodů (6 her a nejhorší se škrtá). Jeden z nich však čněl nad ostatními jako sloup. Peťa Bittala zahrál opravdu výborných 1102 bodů a celému startovnímu poli ukázal hodně z dálky svá záda. O celých 113 bodů zpět byla druhá nejlepší hráčka kvalifikace a to Pavlína Maléřová (989 b.). Za ní se pak již rozpoutal boj o každý bodík. Třetí v kvalifikaci skončil Ondra Surán (983 b.), čtvrtá byla další žena, Iva Fojtíková (980 b.) a nejlepší šestku doplnili pátý Zigi Kokurowski (969 b.) a šestý Tomáš Frydrych (933 b.). Nejen o post nejlepších byl velký boj. Snad ještě větší se svedl o poslední, dvanácté postupové místo. Obhájce červnového vítězství Richard Malenda a pravidelný finalista Víťa Hasník zahráli shodně 861 bodů a o pouhých 6 bodů porazili stříbrného z červnového turnaje, Rosťu Hovězáka (855 b.), pro nějž tak turnaj bohužel skončil.

Finálová dvanáctka se tak mohla připravit ke dvěma hrám, ke kterým se jim přečetl hráčský průměr šesti kvalifikačních her. Skvěle rozjel finále Ondra Surán náhozem dne 246 bodů a smazal náskok Petra Bittaly, kterém úvodní hra vůbec nevyšla (169) a už to vypadalo, že s náskokem více jak 40 bodů si jde Ondřej nezadržitelně pro vítězství. Dobře zahrály také obě finalistky, Iva Fojtíková (185) a Pavla Maléřová (177) a nejen, že bojovaly o třetí místo, ale ve hře bylo i druhé místo. V tu chvíli opravdu asi nikdo pochyboval o Ondrově vítězství. Jenže druhá hra přinesla nádherné drama. Peťa křížkoval jako o duši a naopak Ondra ne a ne spojit strike. V 10. frame drama vyvrcholilo. Petra zastavil nedohozený split a vše měl ve svých rukou Ondra. „Stačilo pouze dostrajkovat“. To se nestalo a tak po krásném boji o pouhých 10,6 bodu vítězí Petr Bittala (627,3 b.) s krásným celodenním hráčským průměrem 200,25 bodu před Ondrou Suránem (616,7 b.). Ale to nebylo zdaleka vše z finálových bojů. Obě děvčata bojovala jako lvice až do konce a svedla o třetí místo a titul nejlepší ženy turnaje krásný boj. Výborná druhá hra (211) nakonec třetí místo přinesla Ivě Fojtíkové (602,8 b.) a nechybělo mnoho, aby atakovala i druhou pozici. Smolné čtvrté místo tak připadlo Pavlíně Maléřové (573,8 b.). Omlouváme se zbylým finalistům, ale ti tentokrát za nejlepší čtyřkou hráli druhé housle. Ale finálové, upozorňujeme. Nejblíže se Big four přiblížil pátý Zygmunt Kokurowski (561,8 b.) a TOP šestku doplnil Radek Šobora (547,5 b.), který málem balil nádobíčku již po kvalifikaci.

Jak již jistě všichni víte a několikrát to již bylo zdůvodněno, letošní turnaje Senior Cup Tour ValMez nebudou zařazeny do celoroční série. Pouze se na konci roku vyhlásí SENIOR ROKU 2021 (tedy pokud nám to Covid dovolí) – celkové pořadí po 2. turnaji ZDE. Celoroční série 2020 bude dohrána 11. září 2021 dvojnásob bodovaným turnajem MASTERS.

A tímto nám končí první prázdninový Senior Cup Tour ValMez. K druhému prázdninovému „senioru“ se sejdeme v sobotu 7. srpna 2021OBSAZOVAČKA je již připravena, začátek opět v 17:00 hodin. Od září najedeme na tradiční dopolední čas, jen ještě upřesníme, zda začneme v 10 nebo 11 hodin.

Díky moc všem za Vaši účast a za krásnou, přátelskou a pohodovou atmosféru. Těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. Třeba při Kvalifikaci Přeboru Zlínského kraje, která je již v plném proudu. Více o PZK 2021 ZDE. Tak neváhejte a přijděte si zahrát.

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb