Petr Eckstein vítězem prázdninové devítky

V neděli 30. července se hrál už sedmý turnaj série Chodovské devítky. Kvalifikaci odehrálo 21 bowlerů a tak tři se po kvalifikaci loučili, ale dostali zpět alespoň 50 Kč jako cenu útěchy.

Po semifinále se překvapivě loučili Petr Vrba a Jiří Kotjužanský, jinak ostatní kandidáti na nejvyšší umístění prošli bez problémů.

Petr Eckstein od začátku do konce hrál velmi dobře, kvalifikaci vyhrál výkonem 939 a hodil v ní i nejvyšší nához dne 298, za nějž si odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Finále Petr zahájil výborným výkonem 246, který v druhé hře ještě zlepšil – 268 a více než o 50 kuželek suverénně zvítězil. Zatímco o vítězi nebylo pochyb, boj o stříbro byl dramatický do posledního framu. Zatímco Saša (stále ještě Marková, ale už ne nadlouho J) desátý frame dostrikovala, Standa dal „baby split“, který sice dohodil, ale už to stačilo jen na bronz.

Vítězná trojice si rozdělila price money 1000,-Kč, dostala medaile a Petr jako vítěz dostal i soudek piva Heineken od našeho sponzora Pivovar Krušovice. Výsledky turnaje ZDE.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 27.8. Přihlásit se můžete na www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=1264. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz