Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Petr Pekár excelovat na ProShop Senior Cupu

Další z turnajů, tentokrát určený hráčkám a hráčům narodivších se minimálně před půl stoletím alias ProShop Senior Cup, se odehrál v neděli 21. května na herně Xbowlingu Prosek Duo. Ačkoli teploty venkovního i vnitřního vzduchu pomalu signalizují příchod letního počasí, dorazila osmnáctka nadšenců, co dala přednost bowlingu před chladovým nápojem na zahrádce domu či restaurace.

Každý z nich odehrál na předem zvolené dráze tradiční tři hry kvalifikace a následné pořadí včetně handicapů, čítajíc jak výkonnostní, tak věkový či u některých dámský, určilo složení dvojic pro následné semifinále. Zde se hraje vyřazovací Play Off na dvě hry od nuly, opět včetně handicapů a potkávají se hráči skončivší na místě 1. a 24., 2. s 23. a tak dále. Tentokráte díky účasti bylo soupeřících dvojic pouze devět, což znamenalo, že do následného finále nepostupovali pouze vítězové, ale hned trio těch, co sice ve svých duelech nezvítězili, ale měli nejvyšší bodový součet tak, aby byla obsazena celá finálová dvanáctka. Jedním z těch, kdo do tria „Lucky Loserů“ patřil, byl Václav Kváča, avšak ten se svého postupu tradičně zřekl, a tak se dostalo i na Krystynu Janočkovou a když i Vladimír Merva odešel k domovu dříve, oceňovaným prvním nepostupujícím byl Jaroslav Botor.

Pro hry semifinálové jsou hráči na dráhy nasazováni sestupně podle pořadí kvalifikačního, pro finále si již podle pořadí po Play Off dráhy volí sami. Hrají se závěrečné dvě hry opět od nuly, a nejen podle výsledků se tohoto večera s nejlepší formou potkal Petr Pekár, když celým turnajem proplul jako nůž máslem, nezahrál jedinou hru pod hranici 210 bodů a končí tak se skvělým průměrem 226, 43 bodů, což neznamená nic jiného, než že a po zásluze vítězí. Stříbro bral s chladivých kapesníčkem na kštici hrající Miroslav Jiránek a třetím do party na stupních nejlepších se stal Jan Štulc. Autorem Nejvyššího výkonu nebyl nikdo jiný, nežli démon večera Petr Pekár s výkonem semifinálovým a sice 256 bodů. Do honorované osmičky sestupně pronikli Miroslav Holoubek, Nejlepší žena turnaje Anna Bajgarová, Krystyna Janočková, Ladislav Jirků i Michal Havelka.

Bohužel díky kolizi s finálovým rozuzlením jarní části ABL v podobě Finále Mistrovství družstev a jednotlivců Středních Čech i Celorepublikového a nedostatku alternativních termínů, jakož účasti velké části startovního pole na Seniorském Mistrovství světa došlo k termínové úpravě, kdy následný turnaj červnový bude až v termínu červencového a sice v neděli 16. 7., aby pak ten červencový následoval hned o dva týdny později, tedy v neděli 30. 7.. Děkujeme za pochopení. Obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována a všichni jsou po neplánovaně delší odmlce posléze znovu zváni.

Rovněž tento turnaj se připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo je ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc. Nadto z turnajů Strašnické ProShop Dvojice a Prosecká Popo DUOjka je věnována rovná polovina z celého vybraného startovného.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem.

Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou, Strašnickou Popo Devítkou, Vojkovskou Desítkou, Strašnickými ProShop Dvojicemi, Proseckou Popo Devítkou, Vojkovskou Devítkou i tímto turnajem jsme již nasbírali částku 10 250,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb