Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Petr Pekár v Říčanech na Iron Devítce nejlepší v kvalifikaci i celkově

Ve čtvrtek 6. června se na herně Bowlingu Vojkov odehrál a letošní první půlrok uzavřel již šestý turnaj pravidelné série kategorie C nedohazované Říčanské Iron Devítky. Zahrát si přišla jedenatřicítka hráček a hráčů a jako obvykle za každých pět klasických či devítkových striků v řadě získali sladkou odměnu, nealko tekutou poté po dohození splitu či při postavení se vložené červené kuželky mezi ostatní na pozici první a dosáhnutí striku čistého.

V kvalifikaci na při prezentaci vybrané dráze se odehrají úvodní tři hry na součet a kvartet úplně nejúspěšnějších si zajistí přímý postup do finále. Nejlepším byl a oceněným vítězem kvalifikace se stal se 770 body Petr Pekár, spolu s ním postupovali Albert Jarovský, Jaroslav Běhal i Jakub Šarišský. Ten se však svého práva vzdal, postup přenechal dalšímu v pořadí, jímž byl Martin Vala a odehrál si tak druhou semifinálovou vlnu.

V té první nastupují vzestupně na dráhy hráči v kvalifikaci nejméně úspěšní a tentokráte po dvou hrách od nuly na součet do následné druhé semifinálové vlny postupovala pouze pětice nejlepších. Vzácná shoda panovala u postupujících, neboť součet 444 bodů, respektive 422 bodů zahrálo vždy po dvou. Prvním, na koho se již nedostalo, pouze cena útěchy, byl s 415 body Zdeněk Hrobský. Ze druhé vlny, kde jsou hráči opět nasazeni, a to naopak sestupně, již z opět šestnáctičlenného pole do finále nakoukla po součtu dalších dvou her hned dvanáctka více úspěšných a zde prvním i oceněným nepostupujícím byla se součtem 365 bodů Miloslava Suchánková.

Finalisté si pro závěrečné dvě hry hrané v součtu od nuly s hrou třetí, co je celodenním průměrem předchozích her, dráhy již volí. Svou formu z kvalifikace neztratil, a naopak potvrdil Petr Pekár a tak po zásluze se součtem 765 bodů vítězí a poráží o tři kuželky stříbrného Jakuba Šarišského. Bronzový byl pak s 748 body Albert Jarovský. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili dále Tomáš Brich, Jan Štulc, Stanislav Dohnálek, Jaromír Malec ml. i Jaroslav Maňásek, který byl současně oceněným autorem Nejvyššího výkonu dne, když marně dvakráte pokoušel maximální hru a jeho lepší pokus se zastavil na 298 bodech. Nejlepší ženou pak byla oceněna jediná dámská finalistka Lenka Blažková.

Po kvalifikaci byl losován tradičně finanční Iron Bnus Special, majíc konečnou hodnotu 4470,- Kč, ovšem žádného šťastlivce tentokráte nalezeno nebylo, neboť výkonu 70 bodů se nikdo ani nepřiblížil. Celý obsah je tak přesunutý opět na turnaj následný, jímž budou na téže herně Bowlingu Vojkovpondělí 10. června Říčanské Iron Dvojice, hrané coby netradiční se střídání se spoluhráčů po každém frame.

celoročním pořadí po polovině roku prozatím vede vítěz červnového turnaje Petr Pekár s 281 bodem před Jaromírem Malcem ml. díky bodům 228 a pouhý jediný další je v závěsu bronzový Albert Jarovský. Ještě červencový následný turnaj dovrší kvótu minimálních sedmi účastí a již další hráčů pravidelně účastnivších se budou postupně smazávat nejméně úspěšné výsledky, tudíž poté bude pořadí opravdu zajímavé a jako na houpačce.

Následný další, tedy úvodní prázdninový turnaj jest naplánován na čtvrtek již 4. července a obsazovačka tam je již aktivní i aktualizována. Neb se jedná o dobu o dost častějších dovolených, prosíme ty, co na hernu nedorazí a jsouc přihlášeni, aby dali včas vědět a dostalo se tak i na případné další zájemce.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb