Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Petr Vrba letos dozrál do vítězné mentality

Úterý 26. července bylo prvním z letních Proseckých Devítkových turnajů. A když letním, tak v odlehčeném formátu, kdy nejen, že po shození aspoň devíti kuželek prvním hodem nemusí dle zvyklostí dohazovat a mají rovnou strike ženy, ale i pánové. Oproti tomu tři hry kvalifikační jsou rozšířeny na her kvarteto, vše ostatní zůstává stejné, jak sušenka za pět jakýchkoli strike v řadě, tak energetický nápoj za čistý strike s červenou kuželkou, postaví-li se na pozici první kuželky. Z kvalifikace postupuje rovněž 32 nejlepších do dvoukolového Play Off semifinále ve stylu K.O., kdy síly a um změří hráči umístění na 1. a 32. místě a tak dále.

Neb cestu našlo krásných 31 účastníků, vítěz kvalifikace Jaromír Makovec byl této kratochvíle ušetřen a dvojice se tvořili od místa druhého níže. Stejně tak laciného postupu dosáhl i Vladimír Baborovský, jemuž jeho soupeř Miloš Jirsa, hrající úvodní odpolední kvalifikaci, nedorazil a tak oba pánové si dvě semifinálové hry zahráli tak říkajíc z povinnosti a pro rozehřátí. Finálová šestnáctka si poté vybrala nejpříhodnější dráhy a jali se dvou závěrečných her, znovu od nuly a na součet o celkového vítěze. Tím se stal Petr Vrba, který již doma oprašuje jarní skleněnou kuželku z Devítky Strašnické, když finále absolvoval v úchvatné formě a úvodní maximální hru 300 bodů druhou potvrdil dalšími 275 body. Stříbrný končí Jaromír Makovec, když i on ve finále zahrál maximálních 300 bodů. Bronz si poté odnesl Vladimír Baborovský za součet 510 bodů. Ještě čtvrtý Antonín Matějka překonal hranici 500 bodů a to o 8 kuželek. Oceněni byli ještě v pořadí dalším Michal Beneš, Bohumil Brázda, který se navíc stal držitelem Nejvyššího výkonu turnaje, když hru 300 bodovou zahrál jako první již v semifinále. Pivo patřilo ještě sedmému Josefu Colonovi i osmému Dušanu Kovaříkovi. Nejlepší ženou se stala Lenka Blažková, po hříchu jediná zástupkyně něžnějšího pohlaví ve finále. Jako vždy je závěrem nutné poděkovat Michalu BenešoviKarolínou Navrátilovou za sladké zpestření turnaje všem hráčům v podobě donesených výborných koblih a donutů.

Srpnová Devítka ve stejné gardu proběhne v úterý 23. srpna a všichni jste srdečně zváni. Obsazovačka je již rovněž otevřena a aktualizována.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné společné pořadí – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb