Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Po 5 letech zvítězil ve Valašské devítce Bob Vančík

Poslední březnová neděle, 27.3.2022, patřila v našem centru Xbowling ValMez, již potřetí v tomto roce, Valašské devítce s měšcem. Stejně, jako před měsícem, se všechny tři nedělní rundy zcela naplnily a s čtvrteční předehrávkou se do turnaje zapojilo celkem 36 hráčů. Opět tedy parádní účast.

Po delší době k nám opět zavítali naši přátelé z přerovského centra Bowling Bar Trumf a do turnaje jsme tak zaregistrovali další tři nové hráče. A také dorazili po delší době i naši hráči, kteří Devítku celkem pravidelně hrávali. Ještě v sobotu po obědě to vypadalo, že se 1. runda ani nenaplní a najednou nám i nějaká ta místa chyběla. Moc nás těší Vaše přízeň a my si jí opravdu velmi vážíme.

Pojďme tedy na samotný turnaj. V předehrávce se představili 4 hráči a na výbornou zahrál především Tonda Váňa (931 b.), což byla jistotu postupu do semifinále. Slušně zahrála také Jarka Matochová (820 b.) a za normálních okolností by i tento výsledek měl být postupující. V nedělní 1. rundě se představili oba letošní vítězové. Lepší start měl tentokrát Jarda Mičkal (942 b.) než Radek Capil (857 b.). Velmi době zahrál také Zdenda Labaj (938 b.) a restart vyšel podstatně lépe než předehrávka Bobině Korytářové (887 b.).

2. rundě se blýskli velmi dobře zvládnutou kvalifikací Láďa Šmelecer (935 b.) a také po dlouhé době hrající Lukáš Blažek (908 b.). Mezi nejlepší hráče rundy se zařadil ještě Tonda Ulička (885 b.). Zbývala závěrečná 3. runda a tady přetavil svůj restart v parádní hru David Klein (955 b.). Skvěle mu sekundoval také Ondra Trojek (954 b.) a příjemně překvapil i Rosťa Sousedík (898 b.). Tímto máme shrnuté nejlepší hráče jednotlivých runda a můžeme rekapitulovat TOP SIX kvalifikace. 1. David Klein (955 b.), 2. Ondra Trojek (954 b.), 3. Jarda Mičkal (942 b.), 4. Zdeňa Labaj (938 b.), 5. Láďa Šmelcer (935 b.) a 6. Tonda Váńa (931 b.). Po dlouhé době na postupu nestačilo ani 800 bodů a tak smutným byl 19. Dan Handl (811 b.), kterého od 18. Davida Klanici dělilo 17 bodů.

Jako vždy přišlo na řadu po kvalifikaci losování MĚŠCE, v kterém byla krásná částka 1.640,- Kč a na Davida Klanicu se štěstí usmálo podruhé v krátkém sledu. Nejdříve z těsného postupu a následně z výhry 3. losovaného pořadí s částkou 328,- Kč. Stejně jako v únoru byl pohár se jmény hráčů laskavý pro nějakého nováčka turnaje. Tentokrát to bylo tažené 2. pořadí s částkou 492,- Kč a obálku si mohl převzít spokojený Michal Soukup. Chvilka napětí, ruka šmátralka zalovila a vytáhla lísteček se jménem Jarka Matochová, které jsme mohli pogratulovat a předat hotovost 820,- Kč. Cena útěchy měšce, Lucky player, pak putovala k Irči Dorňákové.  

semifinále pokračoval ve výborných výsledcích Ondra Trojek (766 b.), parádně zahrál Franta Mlčák (729 b.) a velmi dobře si vedli také oba letošní vítězové, Jarda Mičkal (696 b.) a Radek Capil (685 b.). Mezi nejlepší šestku se ještě prodrali Bobina Korytářová (668 b.) a Lukáš Blažek (643 b.). Z nejlepších hráčů kvalifikace bohužel do finále neprošel Zdeňa Labaj (593 b.), který skončil na nepopulárním 13. místě a od postupu jej dělilo 13 bodů. Tím šťastnějším byl, dávejte pozor, Bob Vančík. V turnaji skončil také poslední Mohykán „béčka“, Radovan Bucha, ale určitě mu bylo útěchou vítězství právě v Kategorii B.  

Finálová dvanáctka se připravila na závěrečné tři turnajové hry a hned v té úvodní zazářil třístovkou, mimochodem jedinou v turnaji, Bob Vančík. Velmi solidně začali také Tonda Ulička (252), Ondra Trojek (248) a Bobina Korytářová (243). V druhé hře zabrali Ondra (263) s Tondou (256), Bob lehce polevil (206) a tahle trojice se bodově srovnala. K dobru již měla náskok cca 50 bodů na své pronásledovatele, kterými byli Franta Mlčák, David Klein a Bobina. Závěrečná třetí hra pak připravila velmi zajímavé drama, protože žádný z finalistů se ne a ne nadechnout k nějaké raketě. Nakonec se ze své již třetí Skleněnky z naší Devítky mohl začít radovat náš Petr Máchal, čili Bob Vančík (720 b.) a po předlouhých 5 letech a 3 měsících se Bob může přiřadit k těm pár vyvoleným, kterým se podařilo na naší Devítce zvítězit alespoň 3x. Z boje o vítězství se najednou stal boj o druhé místo a tím šťastnějším se stal Ondra Trojek (692 b.). Tonda Ulička (684 b.) tímto zopakoval únorové třetí místo. Na čtvrté místo se díky finálové vyrovnanosti probojoval Franta Mlčák (670 b.), páté místo získala nejlepší žena turnaje, Bobina Korytářová (669 b.) a TOP šestku nakonec doplnil Láďa Šmelcer (644 b.).

Po 3. turnaji bowlingové série Valašská devítka s měšcem si vedení v hlavní kategorie pojistil Bob Vančík (139 bodů), na druhém místo se posunul Ondra Trojek (132 bodů) a na průběžné třetí místo postoupil Tonda Váňa (125 bodů). Mezi ženami máme změnu ve vedení, v čele je nyní Jarka Matochová (67 bodů) a v Kategorii B pak navýšila své vedení Dáša Kapustová (65 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k prostudování ZDE.

Máme tedy za sebou březnovou Valašskou devítku s měšcem. Ke čtvrtému turnaji série se sejdeme v neděli 24. dubna 2022 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 21.4.2022 od 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb