Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Po dramatickém závěru vítězí ve Finále A CNC Produkt

Účastníci Finále A

Ve středu 25.8.2021 se v Xbowlingu ValMez odehrálo velké Finále A, zřejmě nevyrovnanější a nejdramatičtější v šestileté historii centra, Letní Valašské Devítkové ligy. Před samotným začátkem bylo na všech šesti zúčastněných týmech vidět, že si dojely pro vítězství a postup na celorepublikové Mistrovství ČR Devítkové ligy.

Ale postoupit mohl pouze vítěz. Do LDL se letos zapojilo již celkem 8 center a tak na nás bonusové místo nezůstalo. Z každého centra si účast ve dvanáctičlenném Finále ČR zajistí automaticky pouze vítěz. Jedno bonusové místo získá centrum, jehož tým vyhrál Finále 2020 a zbylá tři místa dostanou centra s nejvyšším počtem účastníků. Což se bohužel našeho centra netýkalo, stejně jako v roce 2020.

Tolik k postupové matematice a můžeme se vrhnout na samotné finále. To mělo tři papírové favority. NO NAME, Formprojekt a CNC Produkt, což byly nejlepší týmy základních skupin. Jenže jako raketa vystřelila REPUBLIKA (11 bodů). Smetla MRK 5:0 a ještě v polovině zápasu to vypadalo, že dá bůra i NO NAME. Jenže palivo zřejmě nemělo správné oktanové číslo a dva ze tří rychlostních stupňů se začaly zadýchávat a první tým o vítězství byl ze hry. Nakonec Republika získala konečné páté místo, když v posledním zápase porazila 4:1 jednoho z horkých favoritů, FORMPROJEKT (9 bodů). Ten nenavázal na své velmi dobré výkony ze základní části, jako horký favorit zcela vyhořel a obsadil konečné šesté místo. Dokázal však díky vítězství, bohužel pouze svému jedinému, 4:1 nad CNC, dokonale zamíchat kartami před závěrečnými zápasy. V čele tabulky tak byl MRK s 12 body a v závěsu číhala trojice s 11 body. CNC Produkt, NO NAME a Barum Team.

A v tomto případě bylo rozlosování HD dokonalé. Bylo jasné, že kdo chce mít šanci na vítězství, musí porazit svého soupeře a pokud možno ještě s co nejvíce získanými body. V souběžně hraných zápasech dokázal po skvělém a svém nejlepším výkonu vyhrát Barum Team 4:1 nad NO NAME a o minutku později se dohrál i poslední zápas Finále A. V něm po velké boji porazil CNC Produkt 4:1 tým MRK. Byl to ten zápas, kdy se nedaří spojovat strajky a o výsledku rozhodoval každý dohoz.

Sečteno, podtrženo. O vítězi Finále A LVDL 2021 nakonec musel rozhodnout průměr, kde týmy na 1. a 2. místě získaly stejný počet 15 bodů. A po třech letech se z vítězství mohl začít radovat CNC PRODUKT, když díky průměru 653,00 bodu odsunul na druhé místo BARUM TEAM (611,80 bodu). Pro Barumku je to v každém případě skvělý úspěch, i když nedosáhl na nejvyšší stupínek. Stejně to samé můžeme napsat i o týmu MRK (13 bodů). Vedoucí postavení sice neudržel, ale získal skvělé třetí místo. Na NO NAME (12 bodů) tak zbylo až čtvrté místo a na svůj druhý titul z LVDL stále čeká od roku 2016.

No, zase je to jaksi dlouhé a tak ještě v rychlosti zrekapitulujeme statistiky. Hráči finálového večera se stali Ondra Trojek (Republika) s průměrem 240,00 bodu a Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 217,00 bodu. Nejužitečnějším hráčem finále byl Zdeněk Vyoral (Barum Team), když získal plný počet 5 bodů. Padla nám další TŘÍSTOVKA a jejím autorem byl Radek Novák (Formprojekt), což byl samozřejmě nához večera. V týmových statistikách dominoval CNC Produkt díky nejvyššímu náhozu 731 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 653,00 bodu.

Celkově se nejlepšími hráči finálové skupiny A stali Radek Novák s průměrem 221,67 bodu a Iva Fojtíková s průměrem 214,04 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen David Klein (NO NAME) jehož 20 bodů nepřekonal ani žádný z finalistů. Nejvyšším náhozem byla devítková PERFECT GAME a tuto metu pokořili David Klein, Ondra Trojek, Víťa Hasník (MRK) a ve finále se k nim přidal Radek Novák. Celkové týmové statistiky ovládl NO NAME díky nejvyššímu náhozu 733 bodů a nejlepšímu celkovému průměru 648,00 bodu.

Tímto nám skončilo Finále A (Finále B se hraje ve středu 1.9.2021) Letní Valašské Devítkové ligy 2021. Vítězný tým CNC Produkt se kvalifikoval na republikové finále, které se uskuteční v centru Xbowling Duo Prosek v neděli 31. října 2021. Bližší informace o tomto finále předáme kapitánovi CNC po zveřejnění propozic finále. Děkujeme všem týmům za šest krásných letních bowlingových podvečerů a těšíme se s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky 1. HD – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb