Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Po dvou letech slaví vítězství ve Valašských dvojicích B. Korytářová a Z. Labaj

Hodně náročný sportovní víkend prožil Xbowling ValMez. Po sobotním XI. Valašském půlmaratonu se hned v neděli 6. února 2022 odehrál druhý turnaj ze série Valašské dvojice 2022. Po různých přesunech a odhlášeních se nakonec počet startujících uzavřel na velmi pěkném počtu 20 dvojic.

předehrávce se představilo pět dvojic a stejného výkonu 969 dosáhly dva páry. Irča Dorňáková s Ladikem Stodůlkou a Lenka a Tomáš Lacigovi. O vedení rozhodl vyšší nához, když v osmičce už už málem padla třístovka, jenže jedna kuželka byla proti. I tak byl nakonec nához 297 bodů Irči s Ladikem nejvyšším v turnaji, protože v neděli také žádná z dvojic tříkilo nedala.

V nedělní 1. rundě zahráli velmi dobře Peťa Janošec a Mira Staněk a výkon 1078 bodů naznačil, že by to tentokrát mohlo být hodně vysoké postavení v tabulce. O tom, jak jsou dvojice specifickým turnajem, předvedla nově složená dvojice Radek Capil a Ondra Trojek. Čekalo se, že se nám přestaví horký favorit na vítězství, jenže ouha. Pouhých 854 bodů dalo jasnou odpověď, že na první pokus to neklapne.

2. rundě pořádně zabrali Bobina Korytářová a Zdeňa Labaj (1206 b.) a bylo jasné, že tohle již bude horký kandidát na vítězství. Vždyť dvanáctistovka je opravdu top hranicí tohoto turnaje. Na průběžné třetí místo se protlačili Dáša a Radek Capilovi (1019 b.) a ukázali svou sehranost a zkušenost.

V soutěži se již představilo 14 dvojic a čekalo se na posledních 6 v závěrečné 3. rundě. Po 4. hře již bylo téměř jisté o vítězi a spíše se počítalo, zda ustojí Petr s Mirou druhou příčku nebo se před ně dostane některá z dvojic. Nakonec dvě z nich předvedlo zlepšení a tak se nám pořadí na stupních vítězů měnilo. O celkovém vítězství Bobiny se Zdeňou (1206 b.) bylo definitivně jasno po osmičkové hře a po dvou letech se tak konečně dočkali svého druhého vítězství v tomto turnaji. Gratulujeme. Výbornou druhou polovinu předvedli zkušení Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (1149 b.) a tento výkon jim bezpečně zajistil druhé místo. Boj o třetí místo byl až do posledního frame závěrečné Low Game. Skvěle ji zvládli (68 b.) Víťa Hasník a Tomáš Helešic (1094 b.) a o 16 bodů dokázali přehrát Petra s Mirkem (1078 b.), kteří tak nakonec skončili na „populárním“ čtvrtém místě. Pohled na výsledky jen potvrdí, že právě LG rozhodla tomto třetím místě. TOP šestku pak doplnili spoluhráči z Fabulandu, Maruška Hermanová a Radek Šobora (1035 b.) a Janča a Marek Irglovi (1030 b.). Tyto dvojice opět prokázaly svou kvalitu a jako vždy byl jejich vzájemný souboj krásným „samostatným“ turnajem.

Po druhém turnaji se do vedení série Valašské dvojice 2022 probojovali Bobina Korytářová a Zdeňa Labaj (47 bodů), na druhém místě jsou mladé pušky Nela Capilová a Ondra Trojek (45 bodů) a o třetí místo svádí další minisouboj Janča a Marek IrgloviMaruškou Hermanovou a Radkem Šoborou (obě dvojice 44 bodů).

A to je z únorových Valašských dvojic vše. Třetí turnaj série je naplánovaný na neděli 6. března 2022. Předehrávka je pak připravena na čtvrtek 6.3.2022 od 18:00 hodin a OBSAZOVAČKA je již v tuto chvíli aktivní. Závěrem patří velké poděkování Dáši a Michalovi Kapustovým, sponzorovi našeho turnaje. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb