Po měsíci se radoval opět Josef Colon

Na Chodově se nás tuto neděli sešlo opět nemnoho, ale i tak jsme si všichni zahráli dosytosti. První čtyři hry "kvalifikace" byly spíše na rozehrání, ale už i ty dávaly tušit, komu se dnes dařit bude více a komu méně.

Všichni postoupili do finále hraného na 4 hry a pořadí z "kvalifikace" posloužilo alespoň k možnosti výběru dráhy pro finále. Finále začal pěkně z ostra vítěz kvalifikace Dušan Kovařík nejvyšším náhozem dne 268, za který si odvezl cenu za nejvyšší nához turnaje - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal. Jediný kdo zachytil Dušanův nástup byl kdo jiný než nestor Chodovské devítky a minulý vítěz Josef Colon. Po dvou finálových hrách bylo jasné, že rozhodovat o vítězi se bude právě mezi těmito bowlery. Zatímco rozdíl mezi nimi byl jen několik kuželek, odstup od ostatních byl již propastný. Souboj to byl napínavý až do posledních framů závěrečné hry. Dušan úspěšně stáhnul ztrátu po třetí hře a k celkovému vítězství mu stačilo hru v desátém framu dostrikovat, ale chyba hned v prvním hodu tohoto framu ho odsunula až na druhou příčku! A tak opět po měsici se Josef Colon mohl radovat z vítězství! V celkovém ročním pořadí se tak Josef už téměř dotáhl na vedoucího Dušana. Tyto dva borce na pomyslné stupně vítězů doprovodil Stanislav Semerák, který se po prvních dvou tragických hrách probudil a druhé dvě zahrál v součtu o 164 kuželek lépe, čímž se dostal na svůj finálový průměr něco přes 200 na hru a vybojoval tak alespoň bronz.

Všem medailistům gratulujeme! Mezi medailisty byly rozděleny tradiční medaile, price money dle propozic vzhledem k účasti rozdělovány nebyly.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 28.10. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=1264. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz