Podruhé za sebou vítězí Jarda Lorenc

Devátým turnajem za účasti 58 hráčů, pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022, ve které se hraje v celoročním pořadí o prize money 40 000 Kč na prvních pěti místech. Dále se bojuje dle žebříčku na 6 až 12. místě o 10 bowlingových koulí a o tři bowlingové koule speciálně soutěží junioři umístění za TOP 12.

Devátý turnaj sice přinesl druhou nejnižší účast v této sezóně, naopak ale velmi atraktivní a kvalitní hráčskou účast. Podruhé nastala možnost oprav horších umístění. V celoročním žebříčku se počítá z 12 turnajů sedm nejlepších umístění.

Kvalifikace: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace Lukáš Jelínek. Za ním byl na druhém místě Jaroslav Lorenc a na třetím Václav Rác, který v opravném startu zahrál „perfect game“. Postup a nasazení až do „step 2“ si s touto trojicí vybojovali ještě Petr Horáček, Tomáš Liebich a Pavel Čermák. V úvodu článku byla zmíněna kvalita hráčského obsazení, důkazem budiž fakt, že nikdo z těchto šesti hráčů nemá připočítán handicap.

Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí 1111 bodů z šesti her. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze. Do step 1 se nakonec postupovalo z 31 místa neb přišla omluvenka od Ládi Šimánka, který se účasti v Step 1 vzdal.

STEP 1: zde bylo postupujících 24 hráčů rozděleno do šesti skupin po čtyřech hráčích a z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší. Postup byl poměrně jednoduchý, ale další krok už tak jednoduchý nebude, do každé skupiny je nasazen jeden z šesti vlčáků z kvalifikace (podrobné výsledky step 1 naleznete v přílohách).

STEP 2: k dvanáctce postupujících ze step 1 se přidalo šest nejlepších z kvalifikace a vzniklo pět tříčlenných skupin. Z každé skupiny měl zaručen postup minimálně nejlepší hráč, kdo zahrál v součtu přes 400, tak suverénně postupoval do finálového step 3. Postupovali ale i další tři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her (podrobné výsledky step 2 naleznete v přílohách).

STEP 3 - finálový: nepřinesl překvapení, první dvě pozice obsadili reprezentanti Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek. Na třetím místě se umístil Jaromír Malec, který se stal nejlepším seniorem turnaje.