Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Posledním vítězem letošního roku Karel Orság

Karel Orság

Ve čtvrtek 12.12.2019 jsme sešli v letošním roce úplně naposledy, abychom si zahráli pátou letošní Kelímkovic Devítku. K úžasu nově přihlášených hráčů se jednalo o tu “LEVORUKOU”, což byl pro některé asi trošku šok, ale jak se posléze ukázalo, povětšinou se s tímto ”kelímkovic” výmyslem pěkně vyrovnali. Věřím, že je to neodradí a ještě někdy nám prokáží svou přízeň. Na vysvětlenou, takto se hraje pouze úplně poslední devítka v roce, jinak hrajeme úplně normálně, jako všude jinde v bowlingových hernách.   Největším dárkem a naší radostí bylo a je, že bylo opět vyprodáno, a tak jsme se v herně Jadran ve Frýdku-Místku pustili do hry.

Někteří hráči si v tréninku velmi prozíravě hod “slabší” rukou vyzkoušeli, což se jim potom ve hře velmi hodilo. V první rundě to šlo nejlépe Jardovi Kubiczkovi, který tou svoji levačkou dokonce hodil dva strike, ale jak jsem na něho tak závistivě koukal, mu to vlastně bylo úplně jedno, kterou rukou háže, prostě talent je talent. Druhým nejlepším hráčem této rundy byl jeden z nováčků Radek Liberda a třetím další místní hráč Karel Orság.

V druhé rundě exceloval Jirka Klusáček, který i přes “komplikaci” v devátém frame hodil ve třetí a čtvrté hře krásné náhozy 262 a 266. Na záda se mu snažil dýchat Pavel Varhaníček, ale musel by hodně foukat, aby Jirka vůbec něco ucítil. Třetím nejlepším hráčem druhé rundy byl Tonda Ulička. Tito tři hráči nakonec byli prvními třemi hráči celé kvalifikace a po výběru drah se šlo na finále. Jelikož jeden finalista nám odjel domů, tak nakonec první nepostupující Přemek Filip si nakonec zahrál finále místo něho a černý Petr zůstal Láďovi Krusberskému.

Před samotným finále se opět losovalo dvanáct losů štěstí a hráči, kteří měli štěstíčko si tahali z tajemného vaku malé věcné ceny.

Samotné finále bohužel všem třem nejlepším hráčům kvalifikace moc nevyšlo a v tabulce se propadli spíše do druhé poloviny startovního pole. Naopak z osmého místa v kvalifikaci skvěle zaútočil a nakonec díky vyrovnaným hrám vítězí Karel Orság. Svou slušnou formu potvrdil Jarda Kubiczek na druhém místě. V klidu a pohodě si hrál Petr Lysek a jeho nához v první hře finále byl ten nejvyšší, jenomže druhou mízu chytil v druhé hře Míša Poprocký, který naházel 253, a čekalo se, co jeho nejvyšší nához celého finále udělá s tabulkou. Nakonec Míšovi zůstala smůlovatá „brambora”, jelikož rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší hrou měl nižší Péťa Lysek a díky tomu končí na třetím místě.

Děkujeme všem hráčům za účast a velmi dobrou zábavu. Nyní už zbývá jenom popřát příjemné prožití svátků vánočních a příští rok, abychom se všichni setkali hlavně ve zdraví.

Výsledky turnaje – ZDE

Kelímci

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb