Premiérový triumf Filipa Jiránka na Strašnické Devítce

V úterý 16. srpna proběhl osmý turnaj Strašnické Xbowling Devítky. Se skromnější účastí z pochopitelných letních důvodů stejného počtu 22 hráček a hráčů. Nakonec tedy startovní pole rozšířil původně na čumendu a pivo příchozí Jaromír Makovec, přesto hrací systém kopíroval ten z turnaje červencového. Tedy, každý si odehrál čtyři hry kvalifikační, nejlepší kvarteto mělo zajištěný přímý postup do finále a zbylá osmnáctka po mazací pauze měla dvě hry na šanci postoupit tamtéž.

Nejprve hrála lepší dvanáctka a poté zbývající šestice. Díky třiadvacátému hráči, aby nebyl měněn systém semifinále, výjimečně postupovala ne čtveřice, ale rovnou pětice nejúspěšnějších po úvodních čtyřech hrách. Těmi byli Jan Roth, Martin Jindřich, Antonín Matějka, Lukáš Obrusník a Martin Palas. Netradičně se svého práva poslední dva jmenovaní zřekli a tak se dostalo na další v pořadí a sice Miroslava JiránkaDavidem Dvořáčkem. Oproti tomu pětice nejméně úspěšných v semifinálových dvou hrách již dále v turnaji nepokračovala a k přímo postupujícím přibyla třináctka lepších k závěrečným dvěma hrám, jež rozhodli o celkovém konečném umístění. Přímo postupujícím se již tolik nedařilo, nejlépe skončil na místě šestém Jan Roth před Miroslavem Jiránkem. Poslední cenu v honorované osmičce si poté vybojoval minulý vítěz Petr Vrba. Pátý končí Karel Turek, čtvrtý Lukáš Obrusník a na stupně nejlepších se ve finále dostali pouze ti, kteří se v součtu dvou her dostali přes pětiset bodovou hranici. Těmi byli bronzový Josef Colon s 504 body, o dva více měl stříbrný Martin Palas, který současně jako jediný již v kvalifikaci zahrál maximální devítkovou hru 300 bodů, za což si odnesl cenu za Nejvyšší výkon turnaje. Vítězem celkovým se však stal s 511 body Filip Jiránek a dosáhl tím svého premiérového triumfu nejen na tomto Xbowlingovém turnaji vůbec. Nejlepší ženou poté byla vyhlášena po hříchu jediná zástupkyně něžného pohlaví ve finále, Vasilka Kučerová.

Další z turnajů této celoroční série je na programu klasicky v úterý a to 11. září, kam je již obsazovačka aktualizována a otevřena.