Prosincovou Skleněnku si vybojoval Radek Capil

Po více jak 14 dnech se v centru Xbowling ValMez opět hrál soutěžní bowling. Díky vyjednaným podmínkám České unie sportu o tréninkových skupinách jsme mohli v neděli 12.12.2021 uspořádat ve zkrácené podobě (pro 18 hráčů) Valašskou devítku s měšcem. Runda se nám naplnila do posledního místečka a úderem 15. hodiny jsme mohli začít tréninkem.

Formát turnaje pro 18 hráčů je známý. 6 kvalifikačních her, do finále postoupí nejlepších 12 hráčů a tady se ke 2 hrám přičte kvalifikační průměr. V kvalifikaci se předvedli především tři dravci, kteří v každém turnaji kandidují na vítězství, případně minimálně na finálovou účast. Top hranice byla tentokrát 1300 bodů a přes ni se dostali David Klein (1328 b.), Ondra Trojek (1316 b.) a Karel Orság (1308 b.). Nádherný souboj. Hned za tuto trojici se prosadily nejlepší tři ženy kvalifikace a nejlepší šestku doplnily Dáša Capilová (1252 b.), Maruška Hermanová (1232 b.) a Inka Váňová (1217 b.). Z výsledků je vidět, že naše děvčata mezi sebou svedla také parádní minisouboj. Po kvalifikaci odstoupila z turnaje Jindřiška a Lucky playerem se tak mohl stát Martin Stodůlka. Jenže ten musel odjet a tak se z nečekaného postupu do finále mohl začít radovat Luba Matera.

Jako vždy přišlo na řadu po kvalifikaci losování Měšce. Po třech letech si přišel zahrát turnaj Martin Stodůlka a hned si odnesl 144,- Kč za 3. pořadí. Paní Štěstěně se asi zalíbil Luba Matera, protože kromě postup do finále pro něj ještě připravila obálku za 2. pořadí, v které bylo 216,- Kč. V 1. pořadí bylo připraveno 360,- Kč a tento finanční bonbónek si odnesl David Klein.

Samotné finále bylo parádní se vším všudy. Hned 1. hra přinesla velmi zajímavá čísla. ANO, píšeme zajímavá, ne děla. Nejlepší kvalifikační trojice totiž zahrála stejný nához 233 bodů a o vedení vlastně rozhodoval kvalifikační průměr. Ve vedení tak byl David Klein (454 b.) a za ním se zařadili Ondra trojek (452 b.) a Karel Orság (451 b.). S odstupem cca 20 bodů čekal v záloze čtvrtý Radek Capil. Z této čtyřky se dal očekávat prosincový vítěz Valašské devítky. Druhou hrou pak finále opravdu vygradovalo. Pozornost byla upřena mezi vedoucí trojici, jenže když se tři perou, směje se ten čtvrtý vzadu. Radek Capil napálil 276 bodů a najednou byl ve hře o Skleněnku. David (243) si „pohlídal“ OndruKarlem, když oba dva zahráli zase stejné číslo a tentokrát to bylo 232 bodů. Suma sumárum. Vítězem prosincové Valašské devítky s měšcem se stal po krásném boji Radek Capil (709 b.), druhé místo získal David Klein (697 b.) a o třetím místě opravdu rozhodl kvalifikační průměr. Ten měl o jediný bodík lepší Ondra Trojek (684 b.) a bral konečné třetí místo. Na Karla Orsága (683 b.) tak zbyla brambora, čili čtvrté místo. Do konečné TOP šestky se díky výborným druhým hrám prosadili pátý Láďa Šmelcer (264 – celkem 676 b.) a šestý Tonda Váňa (258 – celkem 643 b.). Nejlepší ženou turnaje se stala Maruška Hermanová, která ve finále obsadila celkové sedmé místo (627 b.) a nejlepší hráčkou kategorie B byla Dáša Capilová, když obsadila celkové deváté místo (561 b.).

Po sedmém odehraném turnaji je v čele celoročního žebříčku i nadále Ondra Surán (293 bodů), druhé místo si pojistil Ondra Trojek (269 bodů) a na třetí místo se posunul Radek Capil (252 bodů). Nejlepší ženou zůstává Žaneta Pořízková (118 bodů) a v čele Kategorie B je stále Dáša Kapustová (108 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2021 máte k prostudování ZDE.

Osmý turnaj, z letošního opět prazvláštního covidového roku, odehrajeme v neděli 30. ledna 2022. Teprve tento turnaj, jako závěrečný, bude dvojnásob obodovaný. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní. Do konce roku ještě plánujeme Valašské dvojice (neděle 19.12.), snad také Senior Cup Tour ValMez (úterý 21.12.) a mezi svátky připravujeme Vánočně-silvestrovský turnaj (čtvrtek 30.12.). Sledujte prosím naše webové stránky, které aktualizujeme opravdu každý den. Pokud je tedy co aktualizovat. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi zase brzy na viděnou.