Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Prosincový Covid Senior Cup VM vyhrál Peťa Bittala

Po letos již druhé bowlingové odmlce jsme měli možnost sejít se v Xbowlingu ValMez v sobotu 12.12.2020 s našimi věrnými seniory u jejich oblíbeného turnaje, který jsme tentokrát nazvali příznačně Covidovým Senior Cupem. Šlo totiž o upravený turnaj, ne tak jak ho známe a tudíž jsme se rozhodli, že nebude počítán jako Masters, tak jak tomu v prosinci vždy bylo, ale jako běžný turnaj v sérii.

Hrálo se upraveným systémem bez finále na více rund tak, abychom dodrželi vydané nařízení vlády. Tímto chceme poděkovat hráčům, že i přes remcání pár z nich a lehké technické obtíže (jako například nepříjemné mlžení brýlí), ukázkové dodrželi vše, co je požadováno. Hlavně pravidlo nošení roušek při sportu, o kterém si můžeme všichni myslet své. Každopádně by z vás pan ministr Blatný měl určitě radost. A ještě ať nešetříme pochvalami, všichni, včetně známých firem, přišli dokonale včas a úplně v pohodě se mohlo začít na minutu přesně.

A jdeme do první rundy. Už v polovině bylo celkem jasné, co má za lubem náš dnešní vítěz Peťa Bittala (1116 b.), když nenechal nic náhodě a ze tří her hodil dvě dvoustovky, poté skromně oznámil, že ještě není konec a skromně přidal další dvě dvoustovky. Takže s nejhorší hrou 181, která se mu ještě škrtla, s úsměvem opustil hernu, aby uvolnil místo pro další rundu. Jinak hra šla velmi svižně, trochu se nám flákal pár 5-6, kde šel slyšet smích školáků, kde bylo docela živo a do noty si padli kluci Malenda, Bittala, Krusberský a Filip. A tak to má být. Z této rundy se na špici umístil ještě Láďa Krusberský (969 b.) a to na finálovém čtvrtém místě. Tuto rundu přikrášlila pouze jedna žena a to Janča Irglová, které se ale bohužel moc nevedlo.

V rundě druhé už přibyly čtyři ženy, takže to trochu zpestřily. V první polovině se snažil kontrovat Peťovi Franta MlčákLubou Materou, který sice hodil třetí hrou velmi málo, ale tak jako veterán Víťa Hasník (955 b.) prohlásil, že když už něco p….t, tak pořádně ať je klid. Právě Víťa v druhé polovině šlápl na plyn a hodil nejvyšší nához dne a to krásných 268. Bohužel ani to nestačilo na to, aby se prodral do první trojky a obsadil konečné páté místo. Kdo tedy vyhrál, už víme, druhý se přes mávání rukou a sto prohlášení „to není možné“ neumístil nikdo jiný, než generál Luba Matera (989 b.). Třetí místo si uzmul Franta Mlčák (983 b.)s rozdílem pouhých šesti bodíků. TOP šestku pak po velkém boji s Pavlínou Maléřovou (946 b.) doplnila Iva Fojtíková (949 b.) a stala se tak nejlepší ženou turnaje.

Po prosincovém turnaji si pozici lídra upevnil Peťa Bittala (153 bodů), druhá je i nadále Janča Irglová (135 bodů) a na třetí místo poskočil Víťa Hasník (126 bodů). Kompletní pořadí po 7. turnaji si můžete stáhnout ZDE

No, přátelé, drama až do konce a bohužel to vypadá, že opět nám to musí vydržet na dlouho, protože nikdo netuší, kdy se opět sejdeme. Doufejme, že Vám brzy oznámíme termín MASTERS.

Za letošní rok chceme našim seniorům moc poděkovat za super přízeň, kterou nám po celý rok zachovali a přejeme jim krásné prožití vánočních svátků a do nadcházejícího roku popřát hlavně to, ať zůstanou pozitivní a Covid negativní. Díky moc.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb