Prosincový MASTERS zamíchal celkovým pořadím Valašských dvojic

1. - 3. místo série 2018

První adventní neděle 2.12.2018 patřila v Xbowling Valmez poslednímu turnaji letošních Valašských dvojic, který byl jako obvykle v prosinci, dvojnásob bodovaný, a také byl spojený s vyhlášením a oceněním nejlepších dvojic i jednotlivců celoročního pořadí této série. V tento předvánoční čas si našlo cestu do herny 15 dvojic, z nichž jedna byla opět nová, a tento vysoký počet tak ozdobil poslední díl tohoto velmi oblíbeného turnaje.

V 1. rundě nastoupily 4 dvojice a nejlépe to šlo právě nové dvojici ve složení Bobina Korytářová a Zdeněk Labaj (1123 bodů), kteří při své premiérové účasti vybojovali v těžké konkurenci krásné 4. místo. 2. rundu hrálo 5 dvojic a nejlepší v ní byli Nela Capilová a Tomáš Helešic (1110 bodů), jimž tento výkon stačil na celkové 6. místo.

V poslední 3. rundě již byl na startu plný počet 6 dvojic a tady úřadovali především 3 dvojice. Janča a Marek Irglovi (1219 bodů), kteří drtivým finišem porazili dosud vedoucí Marušku Hermanovou s Radkem Šoborou (1158 bodů) a tím je odsunuli na 2. místo a navázali na listopadové prvenství. Zbývající třetí dvojicí byli Eva Stašová a Pavel Varhaníček (1157 bodů), když právě o jeden jediný bodík skončili třetí a tento bodík byl tak důležitý, že je nakonec připravil i o celkové vítězství v sérii. A to je ten náš bowling, někdy strašně krásný a někdy hodně krutý. Ale pojďme zpět na pořadí a v něm nám do TOP šestky chybí už jen 5. místo, a to si uhráli Ládíci Krusberský a Filip (1119 bodů). Jinak je třeba zmínit, že nám padly dvě osmičkové třístovky, v podání Janči a Marka Irglových a Katky a Jardy Mičkalových, a padala nám další vysoká čísla. To dokumentují i výkony prvních sedmi dvojic v pořadí, které měly všechny přes 1100 bodů, což v každém z předchozích turnajů v letošním roce vždy bezpečně stačilo na umístění na bedně.

A jak nám zamíchal prosincový turnaj celkovým pořadím? Vítězem Valašských dvojic pro rok 2018 se stali Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem (264 bodů), druhé místo o pouhý bodík zpět obsadili Eva Stašová s Pavlem Varhaníčkem (263 bodů) a třetí místo nakonec drtivým závěrem a taky velmi těsně, vybojovali Janča a Marek Irglovi (239 bodů), kdy při rovnosti bodů jim pomohl vyšší počet lepších umístění před čtvrtými Maruškou Hermanovou s Radkem Šoborou. V jednotlivcích pak zvítězila Janča Irglová (272 bodů), před dlouho vedoucími, druhým Rosťou Sousedíkem (266 bodů) a třetí Ájou Kudělkovou (264 bodů) a čtvrtými  Evčou Stašovou a Pavlem Varhaníčkem (oba 263 bodů). Na závěr jsme ještě vymysleli doplňkovou kategorii a to ŽELEZNOU DVOJICI. Oceněni byli Dáša a Radek Capilovi a Mira PříleskýRadkem Skýpalou za účast ve všech 12 turnajích letošního roku.

A to už je z prosincových Valašských dvojic opravdu vše. Nová série roku 2019 startuje v Xbowlingu ValMez v neděli 6. ledna 2019 a obsazovačka je již aktivní. Moc se na Vás těšíme. Díky za krásnou sváteční bowlingovou neděli, mějte se hezky a přejeme Vám krásně prožitý adventní čas a spokojené a klidné Vánoce.