Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

R. Kala má sériový hattrick, J. Novák vítězem Masters

Pomalinku, ale zcela jistě a nezadržitelně, se nám začíná uzavírat bowlingová sezóna letošního roku. V sobotu 3. prosince 2022 se v našem centru Xbowling ValMez sešlo 21 hráčů ke 12. turnaji série Senior Cup Tour ValMez a závěrečný MASTERS o dvojnásobný počet bodů rozhodl o celkovém vítězi.

Hned v úvodní hře zaútočil Rosťa Kala (243), výbornou hru měl Pepa Novák (231) a dvoustovku pokořili také Iva Fojtíková, Láďa Krusberský (oba 215) a Láďa Šmelcer (210). Druhá hra se vydařila Jirkovi Janásovi (209) a hráči šli na první střídání drah. Tyto další tři hry již naznačily, kdo se bude ucházet o vítěze prosincového turnaje a také o hráče série roku 2022. V nabídce bylo několik variant a pořadí vypadalo následovně.

Skvělým trojblokem, okořeněným náhozem dne 258 bodů, se do čela tabulky prodral listopadový vítěz Pepa Novák (948 b.), výborně si počínal také druhý Jirka Janás (890 b.) a obhájce série, Rosťa Kala (882 b.), byl aktuálně třetí. Ještě další dva hráči se po součtu 4 klasifikovaných her (bez té, co se škrtá) dostali nad osmistovku a to už je co říci. Čtvrtá Iva Fojtíková (855 b.) a pátý Láďa Krusberský (845 b.). Tady jsme již opravdu sledovali hráče, kteří si odnesou vítězství z Masters.

Závěrečná dvouhra již byla o tom, kdo uhlídá nervy na uzdě a kdo bude mít nejvíce sil. Tady se mohutně nadechl k finiši Luba Matera (1170 b.) a i když to na bednu nestačilo, tak pro vnitřní spokojenost urval alespoň velmi ceněné šesté místo. Z výše uvedené pětky vyšly nejhůře tyto dvě závěrečné hry Ivě Fojtíkové (1236 b.) a ani hráčský průměr 191,29 bodu na 7 her ji nestačil na lepší, než páté místo. Taková kvalita byla v tomto turnaji. K tomu si Iva přibalila titul nejlepší ženy Masters. Ani čtvrtý Rosťa Kala (1249 b.) již v těchto hrách nenašel cestu ke spojování strike a bylo z toho, jako v posledním turnaji, čtvrté místo. Stejně, jako v listopadu, byl ze svého umístění nejvíce překvapený Láďa Krusberský (1265 b.). Sám ani nechtěl věřit, že urval třetí, ale zcela zasloužené třetí místo. Jakoby ani nevěděl, že mu výborné výsledky neuhráli soupeři, ale že se ji musel uhrát sám. Jen lehounce došly síly v poslední hře (jestli se to o náhozu 189 bodů dá vůbec říci) druhému Jirkovi Janásovi (1310 b.). Svůj výborný standard, krásný průměr 203,57 bodu, držel po celý turnaj, ale na vítězství to bohužel nestačilo. To si podruhé za sebou vybojoval ďábel tohoto turnaje, Pepa Novák. Vynikajících 1400 bodů, nejvyšší nához 258 bodů a hráčský průměr 222,71 bodu je vše říkající. Vždyť zůstal pouhých 11 bodů za absolutním rekordem Rosti Kaly z říjnového turnaje. Krásná práce a zcela zasloužené vítězství v prosincovém Masters. Gratulujeme.     

Po závěrečném turnaji MASTERS známe nového šampiona série Senior Cup Tour ValMez 2022. Svůj třetí titul v řadě nakonec přece jen vybojoval Rosťa Kala (269 bodů), když v přímém souboji o celkové vítězství porazil Ivanku Fojtíkovou (257 bodů), která tak získala druhé místo a samozřejmě tímto i titul nejlepší ženy série. Ještě po zářijovém turnaji byl ve hře o vítězství také Tomáš Frydrych (241 bodů), ale i když na něj nedosáhl, tak si myslíme, že i třetí místo je krásné a je zaslouženě ve správných rukou. Tato trojice opravdu čněla nad všemi ostatními hráči a až v závěrečných dvou turnajích jim začal konkurovat Josef Novák (197 bodů), který se z celkového třináctého místa po říjnovém turnaji katapultoval až na skvělé čtvrté místo. V druhé polovině roku měl výborné výsledky Láďa Krusberský (191 bodů) a vynesly mu celkové páté místo. Rovněž Tonda Ulička (169 bodů) měl lepší výsledky od prázdnin a dokázal se tímto prosadit do TOP šestky série. Kompletní pořadí série si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Tímto máme uzavřený Senior Cup Tour ValMez 2022. Osmý ročník této série se rozehraje prvním turnajem ve čtvrtek 19.1.2023 od 17:30 hodin, rundou pro 18 hráčů. Sobotní či nedělní rundy již nebudou, takže po skončení proběhne i vyhlášení výsledků turnaje. Obsazovačka na tento turnaj je již aktivní a při naplnění se může případně domluvit individuální předehrávka. Propozice pro rok 2023 budou poupravené a jejich přesné znění bude zveřejněné do konce tohoto roku.

Děkujeme všem nejen za tento opravdu krásný a vydařený Masters, ale za všechny letošní turnaje naší Vaší série Senior Cup Tour ValMez. Všem z celého srdce přejeme krásné a pohodové svátky vánoční a novoroční a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Konečné pořadí série – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb