Radek Šobora a Andrea Kudělková Mistry Valašského Meziříčí

Xbowlingu ValMez proběhlo od 16. do 23. ledna 2022 otevřené Mistrovství Valašského Meziříčí. I přes stále vysoká Covidová čísla, která se samozřejmě také odrazila na počtu startujících hráčů, se do tohoto šampionátu nakonec zapojil pěkný počet 25 mužů a 10 žen. Někteří hráči dokonce využili i možnosti jednoho opravného startu.

Nový mazací model sice stále ještě dělá hráčům určité problémy, ale při pozorném sledování jejich hry a techniky jsme přesvědčeni, že tudy by mohla vést cesta ke zvýšení jejich výkonnosti. Tolik na úvod k našemu aktuálně věčně diskutovanému tématu a můžeme si jít zrekapitulovat samotný šampionát, který se díky pandemické situaci uskutečnil po dvou letech.

Přednost dáme ženám a podíváme se na jejich výsledkovou listinu. Při pohledu na obsazovačku se dalo předpokládat, že o vítězství se poperou tři ženy, které patří minimálně k regionální bowlingové špičce. V naší šestileté historii získaly tituly pouze tři ženy. Ája Kudělková čtyři, Iva Fojtíková tři a Anička Stromšíková dva (Mistrovství VM se koná 2x ročně). Anička se musela ze svého startu bohužel omluvit a tak se očekával souboj Iva vs. Ája. Aktuální forma hovořila spíše ve prospěch Ivanky, ale to jsou pouze prognózy. Ty se nakonec nepotvrdily a svůj pátý titul Mistryně Valašského Meziříčí si může na svůj účet připsat Andrea Kudělková (1095 b.). Druhé místo tedy získala Ivana Fojtíková (1040 b.) a tak se již těšíme na jejich vzájemný souboj v červnu. Krásný boj se nám svedl o třetí místo a jsou to, dá se říci, nové tváře našeho centra, čemuž jsme moc rádi. Nakonec třetí místo vybojovala Jarka Matochová (961 b.) a i když se říká, že čtvrté místo je to nejhorší, tak z našeho pohledu pěkné čtvrté místo získala Dáša Kapustová (921 b.). Nejlepší TOP šestku žen doplnily pátá Dáša Capilová (876 b.) a šestá Jitka Kejřová (856 b.). Gratulujeme, děvčata.

Mezi muži bylo hned několik horkých spolufavoritů, ale jak vše dopadlo, to asi překvapilo opravdu všechny. Že Radek Šobora (1221 b.) hrát umí, to víme všichni. Ale že takhle náš doyen vypálí všem rybník, tak to jsme nečekali ani omylem. Ale komu čest, tomu čest a tak do archivu dopíšeme již deváté jméno Mistra Valašského Meziříčí. Z deseti odehraných šampionátů pouze Rosťa Kala dokázal zvítězit 2x. V poslední nedělní rundě opět ukázal pár drah 1-2, že tady hrají pouze vítězní hráči. Všem odpíračům těchto drah to jasně ukázal Karel Nohavica (1205 b.) a jako jediný se dokázal přehoupnout přes TOP průměrovou hranici 200 bodů a vybojoval krásné druhé místo. Ve skvělé formě se předvedl také Radek Capil (1198 b.) a za svou parádní hru si třetí místo opravdu zaslouží. Mimochodem, hádejte, na kterém páru drah hrál? Teprve za medailovými posty zůstali všichni velcí favorité. Po delší době k nám zavítal ze Slovenska mladý David Barak (1159 b.) a obsadil konečné čtvrté místo. TOP šestku pak doplnili pátý David Klein (1120 b.) a šestý Karel Orság (1096 b.).

Zbývá rekapitulace vložené společné Kategorie B hráčů a hráček s průměrem z podzimní části ABL pod 160 bodů. Skvěle zahrál Bob Vančík (1092 b.) a jasně v této kategorii zvítězil. Mimochodem mezi muži se umístil na pěkném sedmém místě. Další dvě místa již putovala do rukou děvčat. Druhé místo vybojovala Jarka Matochová (1009 b.) a třetí místo získala Dáša Kapustová (969 b.). Obě děvčata za sebou nechala daleko ostřílenější hráče, za což jim samozřejmě od nás patří paleček nahoru.

Tímto nám skončilo lednové Mistrovství Valašského Meziříčí. Věříme, že se nám podaří další šampionát naplánovat v řádném termínu, tedy první týden v červnu, po skončení základní části ABL. Gratulujeme všem vítězným hráčům a hráčkám a všem ostatním děkujeme za krásnou účast a pohodovou atmosféru. Na předání pohárů nejlepším samozřejmě nezapomínáme. Máme představu, že při nějakém společném bowlingovém turnaji a v co nebližším možném termínu.