Ráďa Janusz si silně věřil, vsadil sám na sebe a vyhrál

1. - 3. místo

Neděle 24.2.2019 byla prvním turnajem v probíhajícím roce, tentokrát v herně Bowling Jadran ve Frýdku-Místku. Na startu tohoto turnaje musí být vždy 36 hráčů, což se taky stalo, i když jeden hráč nám doběhl na startovní čáru pět minut po dvanácté. Ochotně nám do hry na jednu hru naskočila Ivana Šumberová.

Turnaj přivítal nováčky tohoto klání z Opavy "manželata" Filušovy a Tondu Uličku z Krnova. Divokou kartu přijal Petr Olszar (Nýdek) a Rosťa Palarczyk (Havířov). Po krátkém přivítání hráčů a seznámení s chystanými akcemi a změnami "Kelímků", bylo zaveleno na zteč. Bez jakéhokoli rozehrání, jak je na tomto turnaji pravidlem, byli hráči vpuštěni na dráhy.

V první hře začal nejlépe Tomáš Frydrych náhozem 204 kuželek. Další dobrý start měl Láďa Horák, Radim Janusz a Jan Kubiczek, který je věkově "nestorem" tohoto turnaje. Dokonce porazil svého "synátora" Jardu Kubizcka o tři kuželky a vůbec nevadí, že to bylo jenom v první hře. Možná tato porážka od "taťuldy" Jardu nastartovala k hezkým výkonům v dalším průběhu turnaje, i když na medaili to tentokrát nestačilo. V průběhu celého dne nejvyrovnanější výkony nadále předváděl Jirka Klusáček, Láďa Horák, Ráďa Janusz, Láďa Krusberský, Jarda Kubiczek a Tomáš Frydrych. Bylo jasné, že tato šestice si to rozdá o medaile. V polovině turnaje, přesně řečeno v šesté hře, předvedl nádhernou hru Láďa Krusberský a náhozem 258 kuželek vytvořil nový rekord turnaje. Z naší šestice ke konci trošku víc na vedoucí pozici ztrácel Láďa Horák a Tomáš Frydrych. Vedení si udržoval skvělou hrou bez výkyvů  Ráďa Janusz, ovšem neustále měl v patách Láďu Horáka, Jirku Klusáčka a Láďu Krusberského. Nakonec poslední hry všichni tito hráči zvládli bez emocí, takže už k žádnému velkému zvratu nedošlo a o pořadí rozhodly malé rozdíly. Hráč, který si od rána věřil že vyhraje, v tipovací soutěži si sám na sebe vsadil, nakonec vyhrál, je jím Radim Janusz. K výhře v tipovací soutěži mu nakonec pomohla poslední hozená dvoustovka od Honzy Filuše, jinak by se o výhru musel dělit s Ondrou Varhaníčkem. Druhé místo s krásným průměrem přesahujícím hranici 180 patří Jiřímu Klusáčkovi. Bronzový je náš nový rekordman Láďa Krusberský. Brambora tentokrát zůstala pro Láďu Horáka. Nejvyšší ženský výkon náhozem 213 kuželek předvedla Anička Filušová. Nejlepší ženou turnaje na osmém místě v tabulce se stala Sylva Mikšovičová.

Nikdo z hráčů neodešel z turnaje s prázdnou a kromě toho se opět losoval "Los štěstí". Ten "Kelímkovic" vyhrál hráč na 27. místě, kterým byl Jaroslav Kaňa. Mimo to se losovaly nečekané čtyři ceny, které věnoval "nový partner" Vašek Malurek v zastoupení firmy SDS komplexní stavby Ostrava s.r.o. Děkujeme. Partner s nápisem na dresu "Je.. to" určil, že věcné ceny se budou losovat pro hráče umístěné na 19. až 36. místě. Štěstíčko se nakonec unavilo a postupně sedlo na Jindru Junga, Pavlíka Karkošku, Mariánka Gerlašinského a Rosťu Palarczyka.

Děkujeme všem hráčům za účast a hlavně pohodovou atmosféru. Koukám, že turnaj se Vám líbí, takže budu hledat, hledat a hledat možný termín pro další turnaj. Poslední informací je, že tento turnaj v novém KEBOŽ 2019/2020 bude patřit mezi nejvíce bodované turnaje stejně jako TARANTULE.