Radavský Double 1. února vyhráli Doubravovi

Vážení bowlingoví příznivci. První únorový den byl na Radavě ve znamení turnaje dvojic. Tento turnaj se těšil nebývalého zájmu, když se ho nakonec účastnilo jednadvacet dvojic – je škoda, že se dvojice nenahlásily více dopředu, protože, dráhy v horním patře se již takto narychlo nedaly pro turnaj rezervovat, ale do příště budeme chytřejší a na březnový Radavský Double už nyní máme o dvě dráhy více na celý večer.

Nyní k průběhu turnaje. V prvním kole hráli oba členové týmů do svých řádků dvě hry a jako uragán do turnaje vstoupili Lukáš Vojáček a Pepa Colon a jako jediní prolomili hranici sedmi set bodů. Další pořadí obsadili Petr Pilař s Davidem Přinesdomem a Roman Šindler s Martinem Vyhnanovským. Jako nejlepší smíšená dvojice se jako čtvrtí v pořadí umístili Tonda Matějka s Kristýnou Janočkovou. V průběhu turnaje se nakonec odehrálo 183 her a i díky tomu, že jsme zkrátili druhé kolo ze čtyř na tři hry. Snížení počtu her jsme kompenzovali nápojem zdarma pro každého hráče.

Druhé kolo bylo tentokrát pořádným sítem v turnaji, protože z 21 dvojic postupovalo do finále pouze 12 nejlepších dvojic. Ve druhém kole se hrály tři hry se střídáním po frejmu a nadvládu nad turnajovými účastníky ve výsledkové listině drželi nadále Vojáček s Colonem s výkonem 614 bodů. Druhé místo obsadila nová radavská dvojice Lukáš Koucký s Andreou Zuzánkovou, kteří nasbírali jen o čtyři body méně a třetí místo obsadili rovněž radavští turnajoví nováčci Přemek Šikl s Milošem Beníškem – vypadalo to tedy na svěží vítr nováčků. Velmi dobře si vedli Markéta Müllerová s Vlastou Rojíkem – všem jistě dobře známí bowleři, kteří však na Radavu zavítali také po delší absenci.  V prostředku startovního pole se bojovalo o holý postup a zatímco bratři Strajkové (Martin a Marek Strakovi) to zvládli, tak jediná čistě ženská dvojice Lenka Blažková s Bárou Koženou skončila tentokrát na první nepostupující třinácté pozici a toto číslo jim dnes štěstí nepřineslo.

Nováčci sice do turnaje přinesli svěží vítr, ale finále hrané na tři hry se střídáním po každém hodu však už patřilo ostříleným Radavským borcům, nepopulární pomyslné brambory putovaly dvojici Láďa Josef a Jirka Nechutný, kterým na medaili scházelo dvaadvacet bodů. Bronzové medaile vybojovali Roman Šindler s Martinem Vyhnanovským s výkonem 556 bodů a potvrdili dobrou formu z nedávného turnaje jednotlivců. O zlatu rozhodly dvě kuželky. Druhé místo a stříbrné medaile za 575 bodů ve finále obdrželi Aleš Vlasák s Danem Morávkem, následný barový pokřik: „Tak jsme druzí, no a co!“ ukázal, že se stříbrem byli oba spokojení. Finále vítězové turnaje pojali stylem přitáhneš – povolíš – přitáhneš. Honza a Květa Doubravovi nastřádali 577 bodů a zaslouženě si odnesli zlaté medaile. Gratulujeme!  Výsledky turnaje a fotografii tří nejlepších dvojic najdete v příloze.

Věřím, že všechny dvojice se pobavily a dostatečně si zahrály a zveme vás na nadcházející turnaje: v sobotu 11. února od 14 hodin na Víkendové dvojice, kde se počítá každá odehraná hra a na čtvrtek 16. února od 18 hodin na Letenský pohár jednotlivců, kdy celoročně sbíráme body do žebříčku a soutěžíme o nejlepšího jednotlivce místní herny. Další Radavský Double proběhne zřejmě ve středu 15. března od 18 hodin.