Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Radek Capil hráčem Xbowlingu ValMez roku 2021

V neděli 30.1.2022 ukončil turnaj MASTERS Valašská devítka s měšcem bowlingový rok 2021. Z důvodu covidových omezení se v prosinci tento závěrečný turnaj nemohl uskutečnit a tak se o Hráči roku Xbowlingu ValMez rozhodlo až poslední lednovou neděli. Současně to byl také úvodní turnaj série roku 2022.

I přes stálá omezení se turnaje zúčastnil pěkný počet 26 startujících, z nichž si několik střihlo i restart. Třeba Milan Krčma ml. si zahrál hned 3x. A proč ne, že? Kvalifikaci nakonec zvládl nejlépe právě Milda Krčma (936 b.), který poctivě v prvních dvou startech potrénoval, aby ve svém závěrečném třetím startu předvedl krásné hry. Po dlouhé době se nám na Devítce přestavil také Bob Vančík (896 b.) a na to, že asi 5x balil koule, že končí v turnaji, že jede domů, to vůbec nebyl špatný výsledek. Třetí místo si pohlídal, v poslední době ve výborné formě hrající, Radek Capil (894 b.). Mezi nejlepších šest hráčů kvalifikace se zařadil také nováček turnaje Vladimír Kutáč (870 b.) a spolu s ním Milan Krčma st. (868 b.) a Tomáš Blaha (838 b.).

Na konci kvalifikace vzala osud turnaje do svých rukou bohužel technika. Ani výměna čidla nepomohla a tak jsme byli nuceni odstavit dráhu č. 6. Tím pádem, po rychlé dohodě s hráči, jsme rozšířili počet semifinalistů z 18 na 20 a naopak finále snížili z 12 na 10 hráčů. Důvod byl jednoduchý, aby na zbylých pěti drahách byl vždy stejný počet hráčů. Vytěžili z toho Dan Handl a František Mlčák, kteří postoupili do semifinále jako Lucky players. První nepostupující se tak stala Dáša Kapustová.

Jako vždy po kvalifikaci přišlo na řadu losování Měšce. Čajíček, jako cenu útěchy z losování, dostal Milan Krčma st. a na řadu přišly penízky. Třetí pořadí s částkou 260,- Kč udělalo velkou radost Víťovi Hasníkovi, ještě větší pak druhé pořadí Irči Dorňákové, které jsme předali obálku s částkou 380,- Kč a krásných 680,- Kč, což bylo první pořadí, putovalo do rukou dalšího turnajového navrátilce, Svati Pavlíčka. 

A mohli jsme jít na semifinále. Tady se nastartoval ke skvělému výkonu Radek Capil (756 b.) a s obrovským náskokem si zajistil finále z prvního místa. Z druhého místa postoupil bezpečně vyrovnaně hrající Milan Krčma st. (682 b.) a zlepšený výkon předvedli třetí Ondra Trojek (671 b.) a čtvrtý Pavel Kovář (656 b.). Pátý Milda Krčma (634 b.) trochu polevil a naopak příjemně překvapil postupem Dominik Pelán (634 b.). Obě strany mince turnajových změn pocítil Franta Mlčák. Nejdříve postupem z kvalifikace a pak také jedenáctým místem v semifinále, které tentokrát výjimečně znamenalo STOP v turnaji. Stejně dopadl jeho parťák z ABL, dvanáctý Víťa Hasník. 

Zbývaly poslední tři finálové hry. Skvěle začali Láďa Šmelcer (264) a Radek Capil (250), ovšem přes 240 zahráli také Bob Vančík, Milan Krčma st. a Tonda Váňa. Více o ambicích hráčů napověděla druhá hra. Radek Capil (279) přitvrdil muziku a slušně navýšil svůj náskok, tabulkou začala stoupat jediná žena finále, Jaruška Matochová (244) a v boji o bednu zůstali také Bob Vančík a Tonda Váňa. Naopak ze hry o vítězství vypadl po nevydařené hře Láďa Šmelcer. Závěrečnou třetí hru proměnil v One Man Show Radek Capil (256) a po skvělém výsledku 785 bodů zcela jednoznačně rozdrtil zbytek startovního pole a stal se tak vítězem nejen lednového turnaje, ale i rozhodujícího MASTERS 2021. I přes nespokojenost se sebou samým zahrál výborně Bob Vančík (698 b.) a vybojoval krásné druhé místo. Ovšem největší překvapení všem předvedla Jaruška Matochová (692 b.). Jen tak, jako by tam ani nebyla, prošla kvalifikací i přes zrádné semifinále, ve finále zařadila vyšší rychlostní stupeň a odměnou jí za to je skvělé třetí místo, titul nejlepší ženy turnaje a vítězství v Kategorii B. Zapomenout na zbabranou druhou hru nechal Láďa Šmelcer (681) a stačil ještě urvat čtvrté místo. K lepšímu, než pátému, místu chybělo Toníkovi Váňovi (671 b.) trošku štěstíčka, páč kromě démona Rádi Capila hrál ze všech hráčů nejvyrovnaněji. A konečně TOP šestku uzavřel Milan Krčma st. (652 b.), kterému zhatila plány na lepší úspěch nevydařená druhá finálová hra.

A jak nám dopadlo celoroční hodnocení Valašské devítky 2021? Po skvělém finiši, když dokázal v posledních dvou turnajích zvítězit a v listopadu k tomu přidal druhé místo, se HRÁČEM ROKU 2021 stává Radomír Capil (318 bodů). Ondra Trojek (306 bodů), měl vše spočítané a stačila maličkost. Porazit v turnaji Radka, což se mu bohužel nepodařilo, ale i tak skvělé konečné druhé místo. Nakonec na třetí místo spadl suverén prvních pěti turnajů Ondřej Surán (293 b.).

Průběžně první tři ženy se lednového turnaje nezúčastnily a tak nám pořadí zůstalo takové, jaké bylo před MASTERS. Nejlepší ženou se stala Žaneta Pořízková (118 bodů), druhé místo získala Maruška Hermanová (109 bodů) a třetí pak Nela Capilová (108 bodů). Nejlepší hráčkou Kategorie B se stala Dáša Kapustová (108 bodů) před druhou Dášou Capilovou (104 bodů) a třetí Lindou Nečasovou (97 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2021 jsou k prostudování ZDE.

Máme tedy za sebou lednový turnaj roku 2022 a současně MASTERS 2021. K druhému turnaji série se sejdeme v neděli 27. února 2022 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 24.2.2022 od 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat. Vzhledem k náznakům rozvolňování volnočasových aktivit bude zachován stávající turnajový systém. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb