Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Radek Capil vítězstvím předal žezlo Ondrovi Trojkovi

Celoroční turnajové série roku 2022 jsou v Xbowlingu ValMez dohrané. Jako třetí a poslední byla v neděli 11. prosince 2022 uzavřena dvanáctým turnajem Valašská devítka s měšcem. Tohoto Masters se nakonec zúčastnilo 24 hráčů a zasněžené adventní odpoledne se neslo v krásném a pohodovém turnajovém duchu.

Kvalifikace ukázala, kdo je ještě do závěrečných finálových hodů králem roku 2021. Radek Capil svůj parádní výkon 1012 bodů korunoval v třetí hře třístovkou, která de facto rozhodla o vítězi kvalifikace. Ve stejné třetí hře totiž zahrál Ondra Trojek „jen“ 298 a jeho celkový součet 1011 bodů byl o 1 bodík nižší než ten Radka a tak do semifinále šel Ondra z druhé pozice. Individuální předehrávku si střihl Láďa Šmelcer a bylo z toho krásných 914 bodů a třetí místo. Top devítistovkou hranici pokořil ještě čtvrtý Michal Cenek (911 b.).

Mezi nejlepších šest hráčů kvalifikace proklouzly první dvě ženy, Lenka Zvěřinová (889 b.) a Nela Capilová (873 b.). Nešťastný den prožil Dominik Pelán (871 b.), který si bezpečně zajistil postupu ze sedmého místa, ale z dalších bojů musel bohužel ze zdravotních důvodů odstoupit. Dnes již víme, že je Dominik v pořádku a to je to nejdůležitější. Tím bylo jasné, že po delší době bude do semifinále postupovat také Lucky loser a tím se stal devatenáctý Jarda Mičkal (760 b.).

Měšci se nám sešla pěkně zakulacená částka 1.200,- Kč a radost udělala naše Linda při losování třetí Dáši Capilové (240,- Kč), druhému Tomovi Helešicovi (360,- Kč) a nejvíce pak první Jarušce Matochové (600,- Kč). Cena útěchy Měšce, Lucky player, připadla pro Tondu Váňu.

Z 18 hráčů semifinále do závěrečného finále proklouzlo hned 5 žen a pánové se nestačili divit. A to ještě neřekly naše dámy poslední slovo. Z prvního místa postupoval Ondra Trojek (720 b.), z druhého Láďa Šmelcer (707 b.) a z třetího pak Radek Capil (704 b.). Prvním nepostupujícím byl Tonda Váňa (585 b.), kterému na dvanáctou Dášu Kapustovou chybělo pouze 11 bodů.

Finálové tři hry rozjel skvěle Radek Capil (268) a bylo vidět, že si svůj poslední turnaj v roli hráče roku náležitě užívá. Dobře začali také Lenka Zvěřinová (244) a Ladik Stodůlka (222). Po druhé hře si vedení hlídal Radek (480), Lenka (454) byla i nadále druhá a na třetí místo nám poskočila Maruška Hermanová (428). V třetí hře se najednou začaly dít věci, kterým se vzepřel pouze vedoucí Radek Capil (735 b.). Náhozem 255 bodů si bezpečně pohlídal vedoucí pozici a stal se tak, jak bude možná jeho zvykem, vítězem závěrečného turnaje Masters. Stejný husarský kousek se mu totiž povedl i v prosinci loňského roku. Takto vítězně prostě končí opravdový král Xbowlingu ValMez 2021. Ale najednou se z pohodového turnaje stala Dívčí válka. Ze zadních pozic totiž zaútočily zbylé tři ženy, o kterých ve finále ještě nepadlo ani slovo. Zasvěcení pozorovatelé sledovali především souboj mezi Jarkou Matochovou a Dášou Kapustovou, které mezi sebou bojovaly i o vítězství v sérii této kategorie. A do toho ještě vlétla jako neřízená střela Nela Capilová (264). Opravdu až do posledního hodu nebylo jasné, jak vše dopadne. Až jsme nakrmili program čísly, tak nám vyskočilo, že druhé místo v Masters vybojovala Jaruška Matochová (654 b.) a o pouhý bodíček zpět byla Nela Capilová (653 b.) a zajistila si tímto třetí místo v turnaji. Nejsmutnější musela být Dáša Kapustová (637 b.), která i přes výborný finiš obsadila to nejhorší možné místo, čili čtvrté. V každém případě dámy, parádní práce a moc tleskáme. Finále si očividně užíval Ondra Trojek (631 b.) a v klidu si „došel“ pro páté místo. TOP šestku nám pak po bojovném výkonu doplnil Michal Cenek (628 b.).

Hotovo, dobojováno a jdeme na rekapitulaci kategorií. V hlavní Kategorii A byl vítěz znám již před tímto turnajem, ale o další cenná místa byl boj jako řemen až do konce finálového turnaje. Takže novým hráčem roku 2022 centra Xbowling ValMez se stává Ondra Trojek se ziskem 424 bodů a po loňském druhém místě tak stanul na postu nejvyšším. Své druhé místo (2020 a 2022) v celoročním bodování vybojoval finišem v posledních dvou turnajích Radek Capil (404 bodů) a kromě hráče roku 2021 má již doma také třetí místo za rok 2018. Tuhle vybranou společnost nemohl doplnit nikdo menší, než Tonda Váňa (378 bodů), vítěz prvního ročníku (2016) a vicemistr z roku 2017, který tímto třetím místem zkompletoval pohárovou sbírku. Dramatický boj o nejlepší ženu série vyzněl nejlépe pro Jarušku Matochovou (180 bodů), těsně druhá skončila Dáša Kapustová (178 bodů) a třetí místo nakonec získala Nela Capilová (170 bodů). V Kategorii B pak vítězí Svaťa Pavlíček (175 bodů) s velkým náskokem před druhou Jitkou Kejřovou (148 bodů) a třetí Lindou Nečasovou (134 bodů). Kompletní pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozice ZDE.

Valašské devítky s měšcem 2022 je to již opravdu vše. Osmý ročník této série se rozehraje prvním turnajem v neděli 29.1.2023 s předehrávkou ve čtvrtek 26.1.2023. Obsazovačka na tento turnaj je již aktivní.

Děkujeme všem nejen za tento opravdu krásný a vydařený Masters, ale za všechny letošní turnaje naší Vaší Valašské devítky s měšcem. Všem Vám z celého srdce přejeme krásné a pohodové svátky vánoční a novoroční a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Konečné pořadí série - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Váš Xbowling team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb