Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Rekordní neúčast na Kamenické Iron Devítce

Ve středu 27. března proběhl letošní v pořadí třetí turnaj Kamenické Iron Devítky na herně Bowlingu Radava. Ačkoli opět večer pro většinu byl prima zábavou a nechyběla skvělá atmosféra, chybělo to nejdůležitější, hráči. Ještě v pondělí ve švech praskající obsazovačka v hodinách před turnajových prořídla natolik, že tím vznikl nový rekord, bohužel negativní. Věřme, že se jedná o situaci zhola výjimečnou a nebudeme se muset strachovat o samotnou existenci tohoto klání. Za spolupráce s perfektním a chápajícím majitelem herny se podařilo večer odehrát, a dokonce k patnáctce nejvěrnějších ještě přibyly dámy příchozí na drink, takže účast nakonec byla sedmnáctičlenná.

Každý si jako obvykle v kvalifikaci odehrál tři hry na vybrané dráze a následovalo semifinále, kam, jak bylo trefně poznamenáno, minulý turnaj nepostoupilo několik nejméně úspěšných, dnes tento osud potkal pouze pětici pro finále. Do semifinále tak postupovali všichni a zde jsme po konzultaci s hráčským plénem udělali změnu, nejlepší pětice kvalifikačního pořadí (oceněný vítěz Josef Colon, Jiří Nechutný, Albert Jarovský, Martin Boháč i Tomáš Vlasák) postoupili přímo do finále, aby zbývající dvanáctka absolvovala další dvě hry semifinálové, jež se k hrám kvalifikačním přičítala a nejlepší sedmička si postup do finále zajistila rovněž.

Posledním šťastným se stal Pavel Vacek, naopak Petr Pekár se těsně byl prvním nepostupujícím a odnesl si tak alespoň obvyklou cenu útěchy. Pro finále si hráči již dráhy volí podle pořadí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly, k nimž je však připočítávána hra třetí, celodenní průměrová. V duchu předešlé výkonnosti pokračoval nestor Josef Colon a tak asi není překvapením, že se součtem 748 bodů stal i konečným vítězem před Jiřím Nechutným s 726 body a Antonínem Matějkou, majíc bodů 713. Do tentokrát hodnocené šestice nejlepším patřili poté ještě Albert Jarovský, Martin Boháč a Aleš Vlasák. Hned za nimi skončila i Nejlepší žena turnaje Krystyna Janočková. Josef Colon si odnesl cenu nejen za vítěze kvalifikace, ale i coby autor Nejvyššího výkonu, neboť hned svou úvodní kvalifikační hrou zahrál jako první maximálních devítkových 300 bodů. Alespoň cena tekutá náležela druhému jejímu autoru a sice Antonínu Matějkovi.

Během pauzy se losoval i finanční Iron Bonus Special, majíc výši 1960,- Kč, avšak taženého výkonu 128 bodů nikdo nedosáhl, tak obsah měšce je přesunut na turnaj následný, jímž je víkendový Velikonoční Xbowling Iron Special na herně Xbowlingu Prosek Duo v termínu 29. – 31. března a kde jeho obsah bude narůstat každým i opakovaným startem o prémiových 40,- Kč, takže díky předpokládané účasti si může šťastný výherce odnést i zhruba částku dvojnásobnou.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 22 800,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb