Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Říčanská Iron Devítka táhne, a to je jen dobře

Ve čtvrtek 8. února se odehrál letošní druhý turnaj stále oblíbenější Říčanské Iron Devítky v příjemném prostředí Tehovecké herny Bowlingu Vojkov. Přes zdravotní patálie či dovolenkovou absenci několika jinak účastnivších se hráček a hráčů cestu na hernu našlo 29 bowlinguchtivých a i pro tento velký zájem, jehož si velmi ceníme, jsme pro další zájemce otevřeli pro turnaj následný kvalifikační rundu již od 17 hodin.

V kvalifikaci si zde během nedohazované devítky, kdy již při shození prvním hodem devíti kuželek je ženám, ale i mužům rovnou počítán strike, všichni odehrají tři hry a pořadí rozhodne o tom, kterých pět nejúspěšnějších hráčů postoupí přímo do finále a kdo o postup bude muset zabojovat z jedné či dokonce dvou semifinálových vyřazovacích vln. Těmi, kdo mohli na závěrečné rozuzlení načerpat síly u kulečníku či baru byli Jaromír Malec st., Pavel Lukeš, Albert Jarovský, Petr Pekár a zejména David Dvořáček, oceněný vítěz kvalifikace. Nikdo z pánů se svého práva nezřekl, takže do úvodní vlny nastoupila šestnáctka v kvalifikaci nejméně úspěšných a vzestupně byli nasazeni na dráhy, aby odehráli dvě hry od nuly na součet a úspěšnější osmička poté postoupila do vlny druhé.

Všichni, kdo měli průměr nad dvě stě, bez problémů postoupili, s cenou útěchy jako první, komu se to o pouhou jedinou kuželku nezdařilo, bohužel turnaj opustil pro tentokráte Jan Žák. Ve druhé vlně jsou postupující od místa šestého níže a postupující z vlny první pro změnu na dráhy nasazeni sestupně podle pořadí a opět odehrají dvě hry od nuly na součet a nejlepší jedenáctka se připojí do finálových bojů k pětici přímo postupujícím. Zde s cenou útěchy již dále coby první nepostupující nepokračovala Jitka Weissová.

Pro následné finále si postupující dráhy již podle pořadí volí a odehrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem spolu s hrou třetí, průměrovou, která je souhrnem výkonů po celý hrací den každého hráče. Zde nejvíce umu i štěstí projevil korunní princ loňského celoročního pořadí Jan Štulc a zvítězil s celkovým součtem 756 bodů o pouhé čtyři kuželky před Janem Fleichmannem st. a Albertem Jarovským. Ten se 742 body o dva nechal za zády bramborového Petra Pekára, jemuž k pozici vyšší nestačilo zahrát ani maximální hru hodnoty 300 bodů. Ovšem ani za to si cenu Nejvyššího výkonu turnaje neodnesl, pouze tekutou, když jako první devítkových 300 bodů zahrál jeho Zelenosilový oddílový kolega Martin Hypius a ten tak je jejím laureátem. Do honorované osmičky proklouzli ještě Pavel Lukeš a Davidové Dvořáček i Rain a Jaromír Malec ml., když poslední dva jmenovaní byli jedinými, do se do finálové šestnáctky dokázali probojovat oběma semifinálovými vyřazováními. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná dámská finalistka Gabriela Malcová.

Během večera bylo tradičně losováno i trio věcných výher podle pořadí po kvalifikaci a zde se štěstí v podobě drogistické sady usmálo na Davida Dvořáčka, autodoplňky si odvezl Tomáš Brich a bowlingové pro změnu Jiří Kotjužanský. Kromě obligátních bonusů v podobě sušenek za pět striků jakýchkoli v řadě či dohozené splity anebo čisté striky s kuželkou červené barvy oceněné energetickými nápoji, se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, avšak pakliže se na předchozím turnaji zdál tažený výkon 38 bodů příliš nízký, zde generátor náhodných čísel nasadil tomuto korunu, když číslem výherním bylo dokonce bodů 12. Tudíž zcela nečekaně se bonus přesouvá na následný turnaj, jímž jest plánován další ze série Devítkových turnajů a tudíž věrnostního, 60 000,- kč dotovaného celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…., a to Dejvické Iron Devítky na herně Bowling & Billiardu Dejvice v neděli 11. února. Částka už nám zase pěkně narůstá a aktuální převáděnou výší jsou 3350,- Kč.

Další, v pořadí třetí letošní turnaj této série je plánován klasicky na čtvrtek zde a sice 7. března a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb