Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Říčanské Iron Dvojice získávají na oblibě

pondělí 25. března se odehrál v pořadí třetí letošní turnaj nové celoroční série na herně Bowlingu Vojkov a sice Říčanské Iron Dvojice. Hraje se v podstatě stejným formátem, jako nuceně ukončené a velmi oblíbené Prosecké ProShop Dvojice na herně Xbowlingu Prosek Duo loňské sezóny, a i zde již pomaličku turnaj získává na vyšší oblibě. Tentokráte dorazila patnáctka párů, což je oproti měsíci předešlému třetinový nárůst.

Všechny dvojice si v kvalifikaci odehrály na při prezentaci zvolené dráze šestici her, a to netradičním způsobem, kdy spoluhráči hrají jako jeden hráč a střídají se pravidelně po každém frame. I s touto účastí ještě všichni postoupili do dalších her semifinálových a těch se hrálo hned kvarteto. Zde jsou páry podle pořadí kvalifikačního na dráhy sestupně nasazeny a poprvé se hrála semifinále dvě, když nejlepších osm následného součtu čtyřech her postoupilo do finále. Stále platí a platit bude, že dámy mají ke každé hře připočten po bodu celého turnaje pomocný čtyřbodový handicap, hrají-li dvě společně, mají bonus rovnou osmibodový.

Finále se hrálo rovněž na čtyři hry od nuly na součet a zde si již postupující dráhy volí. V kvalifikaci byli nejúspěšnější Jaromír Malec ml. s Martinem Valou díky součtu 1223 bodů, ale neměli to vůbec jednoduché, když další v pořadí jim dýchali nejen na záda a to součty 1219, respektive 1217 bodů, avšak ocenění jim nesebral již nikdo. Po zajímavém semifinále museli svá bowlingová fidlátka znovu rozbalit Jiří EgertJanem Fleischmannem st., když se stali součtem 721 bodů posledními finalisty, naopak cena útěchy coby prvním nepostupujícím připadla páru Bohumil Brázda a Tomáš Brich.

Ve finále, byť již na sušších drahách bylo stále na co koukat a jako by se členi klanu BT Notaxo domluvili, obsadili nejen že nejvyšší příčky, ale dokonce úplně ve stejném pořadí, jako na turnaji únorovém. Podruhé za sebou tak zde triumfují nedávný vítěz místní Říčanské Iron Desítky Ondřej Kvasnička spolu s Jakubem Šarišským před dvojicí Ladislav Šimánek a Ján Ďaďo, bronz rádi brali Jaromír Malec ml. s Martinem Valou. Oceněnými autory Nejvyššího výkonu byli za kvalifikační počinek 267 bodů Jaromír Malec st. a Gabriela Malcová. Oceněna byla pochopitelně i celá finálová šestice nejlepších.

V pauze bylo taženo i výherní číslo finančního Iron Bonus Specialu, ačkoli tentokráte se ukázalo jako nevýherním, když 87 bodů je skutečně málo. Částka 1620,- Kč se tak převádí na turnaj následný jako úvodní bonus Kamenické Iron Devítky, hrané ve středu 27. března na herně Bowlingu Radava, kde tím pádem přesáhne částku 2000,- Kč.

Příští turnaj je po posunu původního termínu naplánován na obvyklé pondělí a to 15. dubna, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována. Díky konzultaci s většinou hráčského pléna dojde od tohoto hracího den k drobné úpravě hracího systému a bude zkrácen počet semifinálových her, naopak přibude hra průměrová, čímž budou zatraktivněny i hry již kvalifikační.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 21 950,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb