Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Richard Malenda vítězí v červnovém Senior Cup Tour ValMez

V sobotu 12.6.2021 jsme v našem centru Xbowling ValMez odehráli další turnaj. Svou premiéru v roce 2021 si odbyl Senior Cup Tour ValMez. Turnaje se nakonec zúčastnilo 16 hráčů a hned plnou třetinu utvořily ženy. Čísla tentokrát nepadala nijak vysoká, takže žádný horší výsledek ještě neznamenal automaticky konec v turnaji. Naopak přiblížení se dvoustovce již nabídlo šanci být na dosah nejvyšším příčkám.

kvalifikaci zahrál nejlépe v předehrávce Petr Roubalík (1077 b.), ale ten, jak již bývá jeho zvykem, když turnaj organizuje, po kvalifikaci odstoupil. Takže o 12 finálových míst bojovalo de facto 15 hráčů. Vybrat si dráhu pro 2 finálové hry mohl jako první prosincový vítěz, což byl poslední Senior Cup, Petr Bittala (1023 b.). Výhodu výběru dráhy díky pořadí v TOP šestce kvalifikace měla také nejlepší z žen, Jiřinka Zapletalová (964 b.) a dále Richard Malenda (921 b.), Rosťa Hovězák (908 b.), Ondra Surán (904 b.) a po slabším rozjezdu i Luba Matera (875 b.). Poslední postupující byla Lenka Lacigová (799 b.), která na první nepostupové místo odsunula o 5 bodů hned tři hráče. Stejného počtu 794 bodů totiž dosáhli Tomáš Laciga, Dáša Kapustová a i Standa Velek. Věc málokdy vídaná a o pořadí rozhodl vyšší nához.

Finálové dvě hry (ke kterým se přičetla jako třetí hra průměr z kvalifikace) rozjeli nejlépe Richard Malenda (193) a Rosťa Hovězák (191 b.) a před ostatními finalisty si vytvořili malý bodový náskok. Ten nakonec potvrdili i v druhé hře. Richard zahrál 206 a celkovým součtem 585,7 bodu nedal zbytku startovního pole žádnou šanci. Svou premiéru na turnaji zvládl na výbornou také Rosťa, zahrál 187 a potvrdil tak své druhé místo (560,0 bodu). Velký boj se svedl o třetí místo, které nakonec vybojoval Peťa Bittala (527,8 bodu), když o pouhých 5,1 bodu odsunul na nepopulární čtvrté místo Lubu Materu (522,7 bodu). Konečné páté místo ukoulel Víťa Hasník (506,7 bodu) a TOP šestku doplnila nejlepší žena turnaje, Jiřinka Zapletalová (502,7 bodu), která svedla tuhý souboj s celkově sedmou Maruškou Hermanovou (496,7 bodu).

Tímto máme uzavřený první Senior Cup Tour ValMez roku 2021. K dalšímu turnaji se po dohodě s hráči sejdeme opět v sobotu, 10. července 2021, v odpoledních hodinách. OBSAZOVAČKA je již připravena a tak se můžete začít přihlašovat.

Díky všem zúčastněným za příjemné sobotní bowlingové odpoledne a těšíme se s Vámi brzy na viděnou v našem centru Xbowling ValMez.

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb