Říjnová Prosecká Devítková skleněnka pro Václava Janečka

O pozvolna tradiční druhé středě v měsíci se 13. října na Xbowlingu Prosek Duo uskutečnil druhý turnaj letošní krátké série Prosecké Xbowling Devítky, tentokráte s účastí 21 hráček a hráčů.

Všichni zúčastnivší se odehráli v kvalifikaci 3 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí a nasazení do semifinálového Play Off. Při tomto počtu startujících se nejprve potkali po kvalifikaci skončivší od šestého místa výše ve dvojicích stylem 6. proti 21., 7. s 20. a tak dále na součet dvou her od nuly a vítěz poté postoupil do Play Off finálového. Zde se přidali k první pětici přímo postupujících z kvalifikace, jimiž byli Michal Beneš, Marek Navrátil, Michal Havelka, Petr Kaprálek a Dušan Kovařík. Pro doplnění šestnáctky druhého kola vyřazovacích soubojů ještě finálovou šestnáctku doplnilo trio sice prohravších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem a těmi šťastnými byli Petr Vrba, Martin Palas a Vladimír Baborovský.

Z těchto vyřazovacích soubojů, kdy se opět sčítaly dvě hry od nuly, se vykrystalizovala užší finálová osmička, která odehrála závěrečné dvě hry od nuly na součet o celkového vítěze turnaje na té dráze, kde který hráč zvítězil v duelu Play Off. Obě vyřazovací Play Off přinesla spoustu atraktivních duelů, leckdy neskutečně vyrovnaných, ovšem snad všem nasadily korunu konfrontace Petra VrbyDušanem Kovaříkem poměrem 558 : 500 bodů a zejména Petra KaprálkaLukášem Obrusníkem 568 ku 557 bodům, kdy Lukáši Obrusníkovi k postupu do velkého finále nestačila druhou hrou ani hozená maximální hra300bodů. Byl však po Dušanu Kovaříkovi druhým hráčem, jež této mety dosáhl, takže cenu za Nejvyšší nához turnaje si odnesl právě Dušan Kovařík. Oba pánové jsou tak prvními autory těchto náhozů, neb na vůbec prvním turnaji této série v měsíci září nikdo maximálního náhozu nedosáhl…. Ve finálovém Play Off skončila rovněž pouť říjnovým turnajem pro Dagmar Vaněčkovou, která i tak byla vyhlášena Nejlepší ženou turnaje, když končí na konečném 16. místě.

Osmičlenné závěrečné finále bylo znovu velice atraktivní a pánové se předháněli ve skvělých výkonech a to i přesto, že zde se na rozdíl od jiných turnajů dráhy nevybírají ani nelosují, ale hráči nastupují na jednotlivé podle svých předchozích dosažených výsledků. I přesto nebylo nikoho, komu by jakýkoliv z výkonů začínal číslem 1, tzn. všichni hráli přes dvoustovkovou hranici. Ač byly výkony vyrovnané, postupně se lehce oddělilo kvarteto nejvážnějších kandidátů zisku říjnové skleněné kuželky, po první hře vedl Jaromír Makovec díky s 298 body neúspěšnému ataku třístovkové mety, avšak méně vysokou druhou hrou pro něj v konečném zúčtování zbyla pozice stříbrná, když vyrovnanými hrami 265 a 279 bodů v součtu Jaromíra o 12 bodů předstihl Václav Janeček. Bronzový končí se součtem 490 finálových bodů Michal Beneš, sestupně za ním skončili v honorované osmičce Petr Vrba, Marek Navrátil, Bohumil Brázda, minulý vítěz Michal Havelka a Petr Kaprálek. V celkovém pořadí zatím po dvou turnajích vede Michal Havelka91 body před Michalem Benešem88 body a 86 bodůtřetí Dušan Kovařík.

Děkujeme všem za účast i fajn večer a budeme se těšit na viděnou při dalším turnaji série, když hrací den je povětšinou stanoven na každou druhou středu v měsíci, tentokráte na 10. listopadu. Obsazovačka je již aktuální, velmi rychle se zaplňuje, tak i touto cestou apelujeme na ty hráčky či hráče, co by se v ní našli a věděli, že dorazit nebudou moci nebo chtít, aby dali včas vědět a uvolnili tím místo dalším potenciálním zájemcům.