Říjnového Ferdinanda vyhrává domácí bowler

V neděli 15. října se v Benešově odehrál 8. turnaj Ferdinand devítky. Do bowlingové herny S-centra si našlo cestu celkem 31 hráčů a hráček. Hrálo se na hauzíčku a po kvalifikaci byl v čele František Čermák, aby ho po semifinále vystřídal Jiří Doležal.

Ve finále to však nejvíce padalo jiným hráčům. Vítězí domácí bowler David Ruml před táborskými legendami Jirkou Uhlířem a Marií Frýbortovou. Nejvyššího náhozu dosáhl v kvalifikaci Petr Zach st., který předvedl devítkovou perfect game 300 a po hříchu to byla jediná "třístovka" v turnaji. Nejlepší ženou byla vyhlášena Marie Frýbortová. Cenu útěchy za první nepostupové místo do semifinále převzal Dalibor Polívka a "svého" piva za první nepostupové místo do finále se dočká i Vladimír Volčko.

O mazací pauze proběhlo losování měšce o částku rovných 3.000 kč a štěstí se usmálo hned na trojici hráčů, kteří zahráli hru 199 bodů. Jmenovitě jsou to tito výherci: Milan Barnet, Jana Kocmanová a nováček turnaje David Taichman, který byl zároveň autorem losování.

V celkovém pořadí je i nadále na prvním místě David Ruml, který nepatrně navyšuje náskok zejména před druhým Milanem Barnetem a třetím Jardou Butalem st. Další pořadí v Top 6 je následující: Vláďa Volčko, Gustav Horník a Otakar Frýbort.

Další turnaj série je na pořadu dne v neděli 12. listopadu v obvyklých časech.

Foto č.1 zleva: Jiří Uhlíř, David Ruml a Marie Frýbortová (nejlepší hráči 8.turnaje)

Foto č.2: Dalibor Polívka a Petr Zach st. (cena útěchy a nejvyšší nához).

Foto č.3: David Taichman, Jana Kocmanová a Milan Barnet (výherci měšce).