Říjnový Prosecký Senior Cup v režii Petra Pekára

Přeložený a netradičně tak hraný turnaj ze série Proseckého Senior Cupu proběhl na herně Xbowlingu Prosek Duo v úterý 25. října. Díky kolizi termínového kalendáře s několika souběžně hranými turnaji nižší i vyšší kategorie a tudíž střetu zájmů vícero účastnivších se hráčů, jsme k tomuto kroku po dohodě s hráči přistoupili, avšak výraznější změnou navýšení startujících to bohužel nepřineslo. Zejména když několikero z přihlášených buďto nedorazilo vůbec, či se běhen dne konání s omluvou odhlásili.

Říjnového dostaveníčko pro dříve narozené tak odehrálo 15 hráček a hráčů, výjimečně v kvalifikaci i díky souběžně hranému ABL po třech hráčích na dráze. Tato změna však byla povětšinou kvitována a tak jsme jako vždy zažili příjemný a i výkony zajímavý večer. Po odehrání třech kvalifikačních her byl losován obvyklý bonusový měšec, kam je vkládáno po 20,- Kč za start každého účastníka a neboť se s výhrami poslední měsíce roztrhl pytel, i nyní se začínalo od nuly. Nakonec měl tedy hodnotu 300,- Kč a generátor náhodných čísel určil šťastným číslem mezi nejnižším výkonem 120 a naopak nejvyšším 245 bodů hru 145 bodů a znovu se autor našel a tím byl Antonín Platoš.

Poté následovalo semifinále, kde každý odehrál dvě hry na součet od nuly včetně seniorského handicupu, kde již pouze lepší desítka hráčů postoupila do následného finále. I zde se odehráli dvě hry od nuly a vítězem se po právu stal Petr Pekár, když jej večer zastihl v nevídané formě, opanoval kvalifikaci, semifinále a konečně se nenechal zahanbil ani v hrách závěrečných.

Ve finále zahrál 236 a 244 bodů a nadto měl celodenní průměr úctyhodných 227 bodů. Nadto byl i autorem Nejvyššího výkonu turnaje s 258 body. Na stupních vítězů se objevili ještě stříbrný Jaromír Makovec a bronz bral Michal Havelka. Do hodnocené osmičky patří sestupně dále Josef Colon, Ladislav Jirků, Vladimír Baborovský, Jan Štulc a Míroslav Holoubek. Nejlepší ženu byla poté v nepřítomnosti dekorována Anna Bajgarová.

Listopadový turnaj je na programu znovu již tradičně v neděli a sice 20. 11. v obvyklých časem a OBSAZOVAČKA je taktéž funkční a otevřena.