Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Rosťa Kala přetrhl vítěznou šňůru Tomáše Frydrycha

Čtvrtý turnaj bowlingové série Senior Cup Tour ValMez se opět odehrál v centru Xbowling ValMez ve dvou hracích dnech. Ve čtvrtek 7.4.2022 se 1. runda zcela naplnila 12 borci a tak jsme umožnili předehrávku i 2 hráčům. Sobotní 2. runda 9.4.2022 pak byla letos poprvé full, což bylo dalších 18 hráčů.

Po odečtu 2 restartů jsme tak do výsledkové listiny zapsali rekordní účast, když padla bájná hranice tohoto turnaje, 30 hráčů. Tímto děkujeme všem zúčastněným za důvěru v tento turnaj. V okruhu hráčů, hrajících náš Senior Cup, je dobře známo, že první tři letošní klání měla jediného vítěze a to Tomáše Frydrycha. V minulém reportu jsme psali, že se Tomáš stal prvním hráčem v historii tohoto turnaje, který vyhrál tři turnaje za sebou. Neměli jsme až tak pravdu, chybička se vloudila. Tento kousek dokázal i Rosťa Kala, jenže jsme chybně uvedli, že si mezi turnaji dal pauzičku. Nedal. Díky Covidu se totiž v březnu až květnu 2020 nehrálo. Takže napravujeme tímto naši dezinformaci.

Tolik na úvod a jdeme na samotný turnaj. Jako vždy si nejdříve zrekapitulujeme čtvrteční 1. rundu. A právě zde se sešli oba hráči k přímému souboji. Nakonec z něj vyšel lépe Rosťa Kala (1192 b.), který se tímto výkonem usadil v čele tabulky. Tomáši Frydrychovi (1086 b.) bohužel tento turnaj nesedl a již po čtvrtku bylo jasné, že skončí v poli poražených. Dále bylo jasné, že ani Pepa Novák (1069 b.) neobhájí své březnové druhé místo. Naopak, vylepšit své třetí z března mohl Radek Šobora (1172 b.), který se pochlapil a zaujmul druhou pozici. Již tradičně velmi dobře zahrála třetí Iva Fojtíková (1170 b.) a mohla jen doufat, že se před ni v sobotu již žádný z hráčů nedostane. Již 2x za sebou byla čtvrtá a o takový hattrick nikdo určitě nestojí. Mezi nejlepších šest, i když bez šance na bednu, se v 1. rundě probojovali ještě Radek Capil (1165 b.), Pavla Maléřová (1159 b.) a Víťa Hasník (1147 b.). Jen připomínáme, že 1147 bodů, což v tuto chvíli byla „až“ šestá pozice, stačilo v březnu na třetí místo.

A máme tady sobotu 9.4.2022 a rozhodující 2. rundu. I tady byli playeři, z nichž někteří v minulosti tento turnaj vyhráli a tak jsme si mysleli, že se nebude opakovat březnový turnaj, který ovládli hráči z 1. rundy. No, nějak jsme se přepočítali a druhý Arnold Rothstein by z nás asi nebyl. Nakonec z této 2. rundy musíme vyzvednout dva hráče, kteří až do posledního hodu bojovali o bednu, i když to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Byli to Láďa Krusberský (1167 b.), kterému nakonec ze čtvrtého místa chyběly na třetí pouze 3 body a především celkově šestý Bob Vančík (1160 b.). Bob po 6. hře dokonce vedl, jenže poslední hra mu vystavila STOP. Třetí nejlepší z této rundy byla celkově devátá Anička Stromšíková (1143 b.) a mezi nejlepších deset ještě proklouzl Honza Filuš (1106 b.).

Můžeme si tedy zrekapitulovat TOP šestku turnaje. 1. Rosťa Kala (1192 b.), 2. Radek Šobora (1172 b.), 3. Iva Fojtíková (1170 b.), 4. Láďa Krusberský (1167 b.), 5. Radek Capil (1165 b.) a 6. Bob Vančík (1160 b.). Bodové rozestupy minimální, takže opět opravdu perfektně dramatický turnaj. Nejlepší ženou se samozřejmě, díky celkovému umístění, stala Iva Fojtíková.

Po čtvrtém odehraném druhém turnaji zůstává v čele série i nadále Tomáš Frydrych (99 bodů), druhá Iva Fojtíková (98 bodů) ztrácí již pouze bodík a na třetí místo nám poskočil Radek Šobora (78 bodů), který vystřídal Zygmunta Kokurowskeho. A právě u populárního Zigiho se na chvíli zastavíme. ANO, v 13 hodin na centru nebyl, dorazil totiž na 17. hodinu….. Nějaká dobrá duše mu řekla, že se hraje v 17:30 hodin (to se hrála ve čtvrtek 1. runda). Hlavně, že je vše napsané na webu, v obsazovačce atd. Prostě tohle naše, možná tupá, hlava nebere. Jediné, co můžeme říct, je, NO COMENT. Jinak kompletní pořadí si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Tímto máme ukončený čtvrtý turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2022. Pátý díl má stanovené datum na sobotu 7.5.2022. 1. runda se bude hrát v tradičním termínu, ve čtvrtek 5.5.2022. Na květnový Senior Cup je OBSAZOVAČKA již připravena, takže se můžete začít přihlašovat.

Díky všem za krásný, pohodový a bezproblémový turnaj a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb