Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

S juniorským Extraligovým mazáním se nejlépe popasovalo rovinářské trio Lemurů

Až v neděli 28. ledna pro kolizi dříve hranými lednovými Mistrovství regionu Prahy & Středních Čech i Mistrovství Republiky ABL, a to jak družstev, tak jednotlivců, nadto několikero baráží a v neposlední řadě i další z turnajů Prestige Tour, se dostalo na úvodní letošní turnaj Prosecké Desítky, nově se shodným dovětkem názvu jako u jiných (nejen) zde a sice Iron. Stále platí, že se jedná o jediný pravidelný jednodenní turnaj kategorie nejvyšší, tedy A, hraný americkým způsobem, každý měsíc na odlišném mazacím sportovním modelu. I tentokráte jsme hráli na shodném, jako tentýž den v (do)poledních hodinách Extraliga ČBL, aktuálně Juniorská. Jednalo se o mazací model BANK 2 M6, lehce 43 stopového delšího formátu, avšak ne až tak těžkého až záludného.

Propozice pro letošní rok nedoznaly výraznějších změn, pouze finálové hry se zkrátily na dvě hrané a k nim se přičítá třetí, jenž je průměrem her kvalifikačních. Čili stejně jako na sesterské Desítce Říčanské, hrané podle stejných propozic na herně Bowlingu Vojkov, avšak patřící do kategorie B, takže tam jsou hráčům pomocné handicapy odvozovány z průměrů turnajových výsledků, kdežto tady pouze ze sportovního žebříčku. I zde byly právě pomocné bonifikace lehce upraveny a více zprůhledněny i nastaveny dle požadavků ČBA. Jak už je pravidlem všech turnajů od Nového roku, lze sportovně využívat pouze dvoutřetinová kapacita herny, a tak ruku v ruce s tím klesla i účast hráčů na všech turnajích, tudíž bohužel i zde. Nelze však vyjít všem vstříc a z kapacitních důvodů umožnit start převážně v poslední, maximálně předposlední rundě. Snad to bude mít efekt aspoň ten, že se budou přihlašovat, a hlavně účastnit pouze ti, co o účast mají opravdu zájem.

Na lednové bowlení dorazilo rovných 30 hráček a hráčů, aby si nejprve v kvalifikaci odehráli na při prezentaci vybraných párech drah pětici her, které nejen že stanovily pro postupující vlastně již úvodní finálovou hru, ale určily třináctku rovnou postupujících do finále a další osmičku umístivších se na místě čtrnáctém až jedenadvacátém, kteří o účast tamtéž měli právo zabojovat ve hře poslední naděje – dodatkovém Desperátu. To se jako jediný úsek turnaje hraje bez tréninku i handicapů, ovšem stále americkým způsobem. A pouze zde jsou hráči na dráhy přímo podle pořadí nasazeni, ve finále si opět posle kvalifikačního pořadí své oblíbené volí.

Ti, co v kvalifikaci dokázali zahrát součet minimálně nad 900 bodů, měli zajištěnu finálovou účast rovnou a tím, kdo byl posledním z nich, byl Jan Štulc, 887 bodů Michala Havelky bylo už jen na účast do bonusové hry, ovšem zrovna Michalovi vystavila stop. Naopak šťastnými finalisty se stali Jaroslav Botor, Tomáš Brich i Jaromír Makovec, byť pak shodou okolností ve finále zaujali ty nejnižší pozice. I v novém ročníku se rozdávají ceny útěchy za první nepostupová místa, a tak jedna patří poslední dobou pravidelné sběračce Lence Blažkové za nepostup z kvalifikace, naopak do finále měl nejblíže v Desperátu čtvrtý Miloš Parkan.

Ve finálových hrách to podle konečného pořadí vypadá, že rozhodoval spíš neznámý mazací model, bývajíc většinou pohřebištěm nadějí hráčů kladoucí bowlingové koule excentrickým způsobem, ovšem pravdou jest, že při nebývalé vyrovnanosti finálových výsledků byl opravdovým plusem výraznější pomocný handicap, jenž na stupínek nejvyšší nepustil nikoho jiného než členy družstva Lemuři, kterým tak v pořadí Antonín Matějka, Krystyna Janočková a vítězný Josef Colon patřilo kompletní pódium. Krystyna Janočková se nadto stala i Nejlepší ženou turnaje, oceněným vítězem kvalifikace byl Josef Hladík, jediný se součtem o 16 kuželek přesahujícím tisícibodovou hranici. Do honorované osmičky nejlepších patřili ještě vítěz doplňkové kategorie P150 Lukáš Vojáček, David Rain, Lukáš Gurgul, Jan Štulc i Ladislav Jirků. Druhým vítězem hodnocené kategorie a sice P165 se stal Jakub Novák. Autorem Nejvyššího výkonu se stal poté David Rain, když sice stejně jako Martin Kleiman zahrál 244 bodů, ale zvládl to rychleji.

Během večera byl losován finanční IRON BONUS SPECIAL, majíc hodnotu 1470,- Kč, avšak taženého čísla a výkonu 246 bodů nikdo v úvodních pěti hrách nedosáhl, a tudíž je přesunut na turnaj následný, jímž jsou hned druhého dne, a tedy v pondělí 29. ledna na herně Bowlingu Vojkov historicky první Říčanské Iron Dvojice a kde se bude tak hrát s tamní účastí o zhruba 1900,- Kč. Taktéž bylo vyhlášeno a oceněno celoroční pořadí turnajové série roku 2023, kdy ještě nesla název Prosecká ProShop Desítka, a to celá TOP 10. I zde bylo započítáváno stejně jako na jiných turnajích 7 nejlepších účastí a vítězem se stal s 347 body Josef Colon před Krystynou Janočkovou s body 328 a tentokrát nepřítomným Bohumilem Brázdou díky 305 bodům a současně i lepším nejvyšším umístěním před stejně bodově skončivším čtvrtým Lukášem Gurgulem.

Další, tedy únorový turnaj následuje v rychlém sledu hned o týden později, znovu další neděli a sice 4. února a opět si budeme muset do pátku 2. února počkat, na jakém modelu mazání své schopnosti budou v ranním hodinách porovnávat hráči Extraligy ČBL a to tentokráte dospělácké, neboť i turnajoví účastníci okusí téhož. . Jakmile spatří světlo světa, oznámíme jej rovněž.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb