Senior Cup ValMez ovládl v září „junior“ Víťa Hasník

1. - 3. místo

Další měsíc uplynul a 22.9.2018 v Xbowlingu ValMez přišel na řadu další, díky Vám velmi oblíbený díl série Senior Cup Tour ValMez. Dokonce tak oblíbený, že maximální počet hráčů 21 v sobotní rundě byl překročen o dva hráče, kteří doufali, že si taky zahrají. Bohužel, rozšířit tento turnaj o další dva hráče již není možné, a to z důvodu času ukončení a respektu vůči ostatním hráčům a jejich plánům. Je nám líto, že tito dva hráči vážili cestu až z Polska a ačkoliv nám to lichotí, nedalo se nic dělat. Prosíme tímto hráče, aby sledovali obsazovačku, zda je jich přihlášení potvrzené. Děkujeme za pochopení.

Tak a jdeme do bojů kvalifikačních. Nutno dodat, že jsme přivítali v našich řadách dalšího nováčka Peťu Zeleného, tak doufáme, že se k nám připojí i příště a hezkou účastí pěti dam.  Kvalifikace se stala a to ne poprvé suverénní kořistí Ládi Horáka (1007 b.) a ten si připsal i nejvyšší nához dne, krásných 266 bodů. Bohužel to bylo z jeho strany pro dnešek vše. Druhý jako již standardně byl Peťa Mikliš (964 b.), no a třetí skončil náš „junior“ Víťa Hasník (953 b.), který tímto dal najevo, že má vážný zálusk na seniorský pohár. To ještě nevěděl, že mu vstoupí do cesty další čekatel na pohár nejvzácnější. Jinak kvalifikace proběhla velmi v klidu, což je na tomto poháru trošku nezvyklé. Na tomto turnaji bylo opět vidět, že si ho hráči tvoří, aby se pobavili a odreagovali. A vo tom to je. Ještě doplníme zbývající hráče TOP šestky. Čtvrtý skončil Láďa Šmelcer (948 b.), pátý Rosťa Sousedík (940 b.) a šestý Franta Folta (927 b.).

Finále začalo a skončilo pod taktovkou našeho dnešního vítěze Víti Hasníka (614 b.), kterého ohrožoval poslední dobou ve skvělé hrací formě Láďa Šmelcer (612 b.), který sice výbornou poslední hrou doufal, ale ani tentokrát mu nebylo přáno a o dva body to stačilo „pouze“ na druhé místo a bude si muset na první místo dál počkat. Těmto dvěma stačila pouze naše stálice na stupních vítězů Peťa Mikliš (581 b.), který opět vybojoval bednu - třetí místo. Nutno říct, že ještě před začátkem závěrečné hry bylo mezi prvníma čtyřma rozdíl pouhých 25 bodů, takže se rozhodovalo až na konci a dohady mezi prvním a druhým před zveřejnění výsledků byly velmi úsměvné. Čtvrté místo ukořistil Rosťa Sousedík (568 b.), pátý skončil Láďa Krusberský (548 b.) a šestý pak Honza Jelínek (544 b). Nejlepší ženou se stala Mirka Miklišová.(541 b.), celkově na sedmém místě.

A jak nám devátý turnaj série zamíchal celkovým pořadím? Letos hrajeme podle lehce změněných PROPOZIC, takže každý hráč jistě ví, že se počítá nejlepších osm bodovaných turnajů. V praxi to znamená, že se těm, co odehráli prozatím všechny turnaje, ten nejméně obodovaný škrtnul. V čele je zatím neohroženě obhájce loňského celkového vítězství Peťa Mikliš (225 b.), druhá je Janča Irglová (177 b.) a velký boj o třetí místo svádí Rosťa Sousedík (159 b.) s Láďou Krusberským (158 b.). Kompletní pořadí máte ke stažení ZDE.

Pomalinku finišujeme a desátý turnaj je naplánován na sobotu 13. října 2018 s předehrávkou ve čtvrtek 11. října 2018OBSAZOVAČKA je již samozřejmě aktivní. Aktivujeme ji hned při vkládání výsledků do expresek. Na závěr za Xbowling Team chceme poděkovat za skvělou účast, skvělou náladu, skvělé souboje a skvělou sobotu, kterou spolu každý měsíc trávíme a těšíme se v Xbowlingu ValMez na další, říjnový SENIOR CUP TOUR VALAMEZ.