Senioři vládli na červnovém EBONITE

Po více jak tříměsíční pauze se hrál ve dnech 4. až 6. června na centru Best Bowling v Praze, čtvrtý turnaj z letošní série EBONITE tour.

Přestože se pozvolné rozvolňování podepsalo na nižší účasti v seniorské kategorii, červnový turnaj letos již počtvrté pokořil hranici 100 účastníků. Dráhy byly připraveny díky spolupráci s Českou bowlingovou asociací mazačkou Kegel FLEX a hrálo se na dlouhém mazacím modelu. Čísla a průměry byly velmi nízké, pouze tři hráči si připsali náhozy do Klubu 250+.

KVALIFIKACI udával trend a tempo Pavel Čermák s průměrem 222,83. Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění od 13 až do 36 místa, bylo zapotřebí 1132 bodů. Na přímý postup z kvalifikace do finále, bylo zapotřebí 1199 bodů. Podrobné výsledky >> zde.

V SEMIFINÁLE hrál nejlépe Jaromír Malec a s ním postupovalo do finále dalších jedenáct hráčů. Oproti minulému turnaji byla postupová hranice o více jak 100 bodů níže. Na postup poslednímu z dvanáctky postupujících stačil 701 bod. Podrobné výsledky >> zde.

FINÁLE mělo podobný scénář jako semifinále s nízkými výkony a bylo velkou neznámou, kdo bude na bedně. Nakonec junioři zůstali v těsném závěsu za seniory. Zvítězil Josef Colon po výkonech 214, 191, 247 vítězí s finálovými 673 body a druhé místo s 638 body vybojoval Ladislav Jirků. Antoním Matějka postoupil z kvalifikace až z řady náhradníků, ale svou šanci chopil za pačesy a umístil se třetí. Podrobné výsledky 4. turnaje >> zde.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší junior – Lukáš Jelínek (4. místo)

- nejlepší žena a zároveň nejlepší juniorka – Andrea Mazalová (5. místo)

- nejlepší hráč kat. P165 – Hana Kolářová (13. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč vede nadále Lukáš Jelínek s 329 body. Ale druhé a třetí místo se měnilo, na druhém je nyní s 329 body Antonín Matějka, Kateřina Beštová na třetím má 324 a Pavel Čermák s 318 body spadl na třetí, pořadí TOP 15 uzavírá s 227 body Dalibor Polívka.

PS: O 5 koulí a další bowlingové vybavení bojují pro senioři umístěné za TOP 15, žebříček EBONITE naleznete >> zde.