Senioři vládli na EBONITE

Opět rovná sedmdesátka účastníků, se sešla, na druhém prázdninovém turnaji EBONITE. Sedmý turnaj VIII. ročníku „áčkové“ turnajové série EBONITE tour se hrál na krátkém mazacím modelu, kde se průměry přes 200 daly hledat lupou. Přesto byla k vidění Perfect game v podání Jaroslava Lorence.

Kvalifikaci vévodil Jaroslav Lorenc s 1390 body (Ø 231) a za ním pádil rozjetý juniorský rychlík Lukáš Jelínek s 1274 body. Třetí v kvalifikaci se umístil s 1248 body Stanislav Semerák, který se na Ebonite objevil po téměř roční pauze.

Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Synek, Švec, Straková, Krňák, Čermák, Drábek, Prokop, Květenský, Parkan). Přestože padal nízká čísla, hranice postupu byla na téměř tradičních kvótách, na přímý postup do finále bylo zapotřebí 1194 bodů (minule 1187).

Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1085 bod (minule 1101b). Celkem tradičně na semifinále nedorazili někteří hráči a postupovalo se z řady náhradníků až do 39. místa.

Již v semifinále na sebe upozornil Jan Kolář, kterému přímý postup unikl jen o pár bodů. Kraloval semifinále s průměrem 204 a s 816 body byl jediný, který překonal hranici 800 bodů. Poslední z dvanáctky postupujících musel mít na svém kontě 750 bodů.

Ve finále bylo na vítězství kandidátů hned několik, především z řad mladé generace reprezentantů. Nakonec vše bylo jinak a první čtyři místa obsadili senioři. Po výkonech 253, 184, 190 zvítězil rozjetý Jan Kolář a dal zapomenout na své druhé já, pod jménem František Plačka. Jen o čtyři finálové body se umístil na druhém místě Stanislav Semerák a třetí místo vybojoval Stanislav Nejezchleba. Čtvrtý do seniorské partičky byl Miloš Parkan, který byl vyhlášen nejlepším hráčem výkonnostní kategorie P165.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší junior - Lukáš Jelínek

- nejlepší žena – Alena Sovová

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hraje o 15 bowlingových koulí za umístění v TOP 15 a o 5 bowlingových koulí soutěží senioři umístění za TOP 15 se neustále mění.

- Pád v žebříčku zaviněný absencí znamenal dosavadní vedoucí Tomáš Liebich. Nově vede s 516 body Pavel Čermák, na druhém místo s 494 body se vyšplhal Stanislav Nejezchleba a třetí je s 479 body Aleš Drábek.

- Seniorů v TOP15 je celkem 8 a dalších pět nepřijde také zkrátka. O bowlingové koule hrají: Jiří Vrážel, Zdeněk Prokop, Jiří Hindrák, Jan Kolář a Hana Kolářová.

- O další bowlingové vybavení hrají Pavel Vacek, Oto Kunc, Libor Soukup.

- Kompletní žebříček celoročního pořadí ZDE.