Seniorská exhibice na Stormu

V Praze na Best Bowlingu se uskutečnil ve dnech 7. až 9. června šestý turnaj STORM open. Hrálo se na dlouhém mazacím modelu, ale oproti březnovému turnaji, kdy se hrálo také na dlouhém, to bylo všechno nějak naopak …

Květnového turnaje se účastnilo celkem 67 hráčů a o postup z kvalifikace s vidinou bojovat o vítězství ve své kategorii soutěžilo 16 hráčů kategorie P165, v kategorii P190 bylo 36 účastníků. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 44 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 12 žen a 6 juniorů.

Již v kvalifikaci vévodila startovnímu poli seniorská trojice Jirsa (Ø 202,00), Nejezchleba (Ø 208,50), Čermák (Ø 229,25). Celkové průměry nic moc a do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 38 místa, stačilo pouhých 748 bodů/4 hry! Do finále přímo z kvalifikace postupovalo 14 nejlepších, kteří museli zdolat hranici 811 bodů. Samostatné výsledky kvalifikace zde.

V semifinále, kde se bojovalo a dalších 10 míst do finále kralovali opět senioři. Nejlépe si vedli Prokop, Fleischmann, Teame. Na postup do finále bylo zapotřebí 747 bodů/4 hry, výsledky semifinále zde.

Ve finále se seniorská hierarchie opakovala a napravila renomé v umístění oproti květnovému turnaji. Miloš Jirsa po výborně zahrané kvalifikaci stylem start – cíl zvítězil po finálových výkonech 188, 184, 189, 238. Druhé místo vybojoval další ze seniorů, Lumír Hřebík a na třetí pozici se umístil Pavel Čermák, který se v letošním roce zařadil do seniorských řad také.

- Ocenění hráči ve vedlejších kategoriích:

- Dagmar Prokopová byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje a zároveň se stala nejlepší ráčkou výkonnostní kategorie P165 (celkově 8. místo)

- Nejlepším juniorem turnaje byla vyhlášen Matěj Vacík (celkově 29. místo)

- vyhlášeni a ohodnoceni byly i tři senioři, jména seniorů a pořadí se shoduje s třemi nejlepšími hráči celkově

- Detailní výsledky a konečné umístění zde.

- ŽEBŘÍČEK celoročního pořadí: Jan Kolář bodově posílil svou pozici v popředí žebříčku stejně jako druhý Oto Kunc a Daniel Čížek. Velký veletoč však nastal ve vedlejších kategoriích za TOP 5, kde se bojuje o 10 bowlingových koulí. Aktuální ŽEBŘÍČEK po šestém třetím turnaji zde.