Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Skleněnku si poprvé odváží z Xbowlingu ValMez Ondra Surán

1. - 3. místo

Dlouho očekávaný první turnaj roku 2021 se vydařil. Po předlouhých 5,5 měsících, v neděli 30. května 2021, jsme v našem centru Xbowling ValMez mohli uspořádat bowlingový turnaj. A protože to vyšlo na konec měsíce, tak se prvním kláním roku stala Valašská devítka s měšcem. Cekem se do turnaje zapojil krásný počet 30 hráčů a po dlouhé době jsme mohli vidět v akci také 2 juniorky.

Systém jsme mohli zvolit již klasicky, čili 4 kvalifikační hry, 2 semifinálové hry a 3 finálové hry. Kvalifikaci ovládl díky 981 bodům Ondra Surán, který do našeho centra přivezl s sebou ještě své 2 parťáky a také 2 juniorky. Takže se nám brněnská „klika“ rozrostla na pětici hráčů a pro náš turnaj je to jistě z prestižního a sportovního hlediska dobré vysvědčení. Na druhé a třetí místo se zařadili ostřílení chachaři z Ostravy, Peťa Barinec (966 b.) a David Klein (928 b.). Domácí barvy hájili naturalizovaní valmezští hráči, čtvrtý Tomáš Helešic (917 b.) a šestý Petr Roubalík (885 b.). Mezi ně se dokázal vklínit na páté kvalifikační místo druhý z brňáků, Kolja Fufalko (912 b.). Po odstoupení ze soutěže Tomáše s Petrem se štěstí usmálo na 19. Miru Staňka (747 b.) a 20. Ivu Fojtíkovou (736 b.), kteří si tímto zajistili účast v semifinále. A s nabídnutou šancí si poradili velmi dobře. Takže nakonec prvním nepostupujícím se stal Michal Kapusta (735 b.) na 21. místě, kterému do semifinálové osmnáctky chyběly pouhé 2 bodíky. Svého úplně prvního turnaje se zúčastnily také již výše zmíněné juniorky z Brna a nevedly se vůbec špatně. Sára Suránová (733 b.) obsadila pěkné 22. místa a od postupu ji dělily pouhé 4 bodíčky. Druhá z děvčat, Niky Fufalko (717 b.), za sebou nechala také pár hráčů a obsadila 25. místo.

Na řadu přišlo losování Měšce. Losovala naše Linda a jako třetí pořadí vytáhla lísteček se jménem lídra kvalifikace, Ondry Surána (250,- Kč). V losovaném druhém pořadí se štěstí usmálo na Radka Capila (370,- Kč) a z prvního pořadí se mohl radovat pro změnu druhý hráč kvalifikace, Petr Barinec (620,- Kč). Poslední losování potvrdilo, že se na Ivu Fojtíkovou opravdu usmálo štěstí. Nejen postupem, ale i Lucky playrem Měšce.

semifinále svedli boj David Klein (790 b.) s Ondrou Suránem (742 b.). Kromě jasného postupu to byla pouze čajíčková předehra toho, co tito dva hráči předvedou ve finále. Velmi dobře zahrála také Nela Capilová (669 b.), když v rodinném souboji porazila tátu Radka Capila (663 b.). Mezi nejlepší šestici se vměstnali ještě Kolja Fufalko (659 b.) a Milis Krčma (651 b.). Postupová hranice byla tentokrát 600 bodů a poslední postupující 12. místo brala Iva Fojtíková (603 b.). Na Láďu Krusberského (563 b.) tak zbylo pouze první nepostupové, čili 13. místo.

Finále bylo opravdu skvělou podívanou. Hned v úvodní hře padly první třístovky turnaje, a jejími autory byli Ondra Surán a Mira Staněk. Ve hře o bednu byli také David Klein (256) a Milan Krčma (261). V druhé hře zahrál třístovku pro změnu David a začal stíhat Ondru (263). Nohu z plynu pustili Mira (200) a Milan (185), ale stále byli ve hře „alespoň“ o třetí místo. Vše vygradovalo v závěrečné třetí hře a o všem rozhodl hned 1. frame. V něm zahrál David spare a Ondra strike. Oba hráči pak vyšívali křížky až do posledního hodu a bylo jasno. Ondra Surán zahrál opět 300 a s celkovým součtem 863 bodů se stal poprvé vítězem Valašské devítky. Kromě první Skleněnky z našeho centra si odvezl také finálový rekord, když překonal o 9 bodů Radka Nováka (854) z ledna roku 2018 (výsledky). Davidu Kleinovi (290) tak ani vynikající součet 846 bodů (což je současně třetí nejlepší výkon naší historie ve finále Devítky) nestačil na víc, než druhé místo. Třetí místo nakonec zuby nehty udržel Mira Staněk (681 b.), když udržel náskok z prvních dvou her před skvěle finišujícím Radkem Capilem (287 a celkově 664 b.). Na pátém místě skončil ještě nejmenovaný třetí brněnský hráč, Milda „Baron“ Kratochvíl (640 b.), pro nás jasně smolař finále. Odehrát finále buď strike nebo split 7-10, případně big four, to se jen tak se to nevidí. Nakonec až na šesté místo se propadl Milis Krčma (634 b.) a doplnil tak TOP šestku květnové Valašské devítky. Ale pozor. Možná se tak stalo i díky jeho Fair play činu, za což patří opravdu paleček nahoru, když přišel za rozhodčím s přiznáním překročení rychlosti a nechal si v jedné z finálových her v 10. frame napsat neplatný hod. Také dvě finalistky mezi sebou svedly velký souboj a nakonec se ženou turnaje stala Nela Capilová (629 b. – celkově 7. místo), když porazila Ivu Fojtíkovou o 12 bodů (617 b. – celkově 8. místo). Nejlepším hráčem Kategorie B se stal Rosťa Hovězák (607 b.) a při své premiéře na turnaji bral pěkné finálové 9. místo. A když jsme tedy došli až sem, doplníme i poslední tři místa finále. 10. místo – Ondra Trojek (576 b.), 11. místo – Kolja Fufalko (489 b.) a 12. místo – Luba Matera (411 b.).

Hotovo, dobojováno. Co říci závěrem? Mašinky dostaly pořádně po půl roce zabrat a v celku to zvládly a držely se, za což patří dík Tomáši Helešicovi, našemu servisákovi. Všem hráčům děkujeme za parádní bowlingovou neděli. Moc moc nám to všem již chybělo. Takže se těšíme na další setkání. Již tuto neděli 6.6.2021 se hrají VALAŠSKÉ DVOJICE, na sobotu 12.6.2021 jsme naplánovali SENIOR CUP TOUR VM no a na další VALAŠSKÉ DEVÍTCE S MĚŠCEM se sejdeme v neděli 27.6.2021 (předehrávka ve čtvrtek 24.6.2021). Obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní, takže se stačí přihlásit ZDE.

PS: Jak to bude s dohráním MASTERS roku 2020, to musíme pořádně promyslet, ale jisté je jedno, že se 5. ročník (2020) dohraje. Stejně tak musíme doladit celkové hodnocení 6. ročníku (2021). Ještě jednou děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se brzy na viděnou.

Valašská devítka s měšcem - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb