Skvělá premiéra Jardy Mičkala ve Valašské devítce

1. - 3. místo

Opět jsme v Xbowlingu ValMez byly svědky něčeho, co nám dokázalo, jak krásný a nevyzpytatelný je bowling. Na sváteční neděli 28.10.2018 jsme připravili již 10. díl Valašské devítky s měšcem a byl to opět turnaj se vším všudy. Výborná účast 32 hráčů, skvělé výkony, dramatické zápletky a především skvělá atmosféra všech zúčastněných a přítomných. Třešničkou na dortu pak bylo jméno samotného vítěze. Ale pěkně popořádku.

V samotné kvalifikaci byla atakována hranice 1000 bodů, ale odolala. Těsně pod tímto bodem skončil vedoucí muž startovního pole DAVID KLEIN (993 b.), kterého pronásledoval jako stín RADEK NOVÁK (983 b.). Výborně rozehráli turnaj také VLÁĎA JURČA (935 b.) a obrovské a velmi příjemné překvapení JARUŠKA SLEZÁKOVÁ (933 b.). O vyrovnanosti TOP šestky hovoří čísla jasnou řečí, když za touto čtyřkou se usadili pátý TONDA VÁŇA (930 b.) a šestý JIRKA KLUSÁČEK (928 b.). Konečnou byla kvalifikace pro nejlepší hráčku Kategorie C, kterou byla tentokrát HANKA ROUDNÁ a také pro řadu hráčů, zvyklých pravidelně hrát minimálně semifinále. Opět jsme měli jednoho šťastného hráče, když JIRKA KORTYŠ (805 b.) špatně odhadl své postupové možnosti a odjel domů a tak se jako poslední kvalifikoval VLÁĎA BRICHTA (788 b.). Těsně před branami tak zůstal jako první nepostupující nováček turnaje PAVEL RŮČKA (785 b.). V kvalifikaci nám pak padli dvě třístovky (nakonec jediné v turnaji) a jejími autory byli PETR LYSEK a DAVID KLEIN.

Po kvalifikace přišlo na řadu klasické losování MĚŠCE. V 3. pořadí (255,- Kč) se štěstí usmálo na MIRU PŘÍLESKÉHO, obálku (385,- Kč) pro 2. pořadí doručíme novopečenému tátovi JIRKOVI KORTYŠOVI a nakonec tu nejcennější (640,- Kč), určenou pro 1. pořadí, jsme předali DAVIDU KLEINOVI.

semifinále hraném na dvě hry předvedli výborné výkony především VLÁĎA JURČA (554 b.), TONDA VÁŇA (520 b.) a VÍŤA HASNÍK (496 b.). Pořadím pomalinku stoupal další nováček turnaje JARDA MIČKAL (467 b.) a mezi nejlepších šest se ještě vtlačili JIRKA KLUSÁČEK (458 b.) a RADEK NOVÁK (453 b.). Pro šestici hráčů byl tento step konečnou a prvním nepostupujícím byl vedoucí muž celkového pořadí série RADEK CAPIL (386 b.).

V soutěži zůstala nejlepší dvanáctka hráčů a byla připravena se ve třech finálových hrách poprat o říjnovou Skleněnku. Na 8. místě skončila nejlepších z dnes startujících osmi žen DANA KLUSÁČKOVÁ (646 b.) a pánové tentokrát nebyli vůbec galantní. Dokonce ani její manžel JIRKA KLUSÁČEK (647 b.), který skončil na 7. místě. TONDA VÁŇA (682 b.) se každou finálovou hrou zlepšoval ale na víc, než 6. místo to tentokrát nestačilo. Naopak VÍŤA HASNÍK (693 b.) to napálil v úvodní hře a pak horko těžko uhájil konečné 5. místo. Velmi vyrovnaná a pěkná čísla hrál PETR LIYSEK (714 b.) na 4. místě, ale bohužel ani na bednu to tentokrát nestačilo, když na 3. místo mu chybělo pouhých 6 bodíků. To vybojoval především díky druhé hře DAVID KLEIN (720 b.). Skvělý finálový finiš předvedl RADEK NOVÁK (742 b.) a došel si pro své oblíbené 2. místo. Potřetí za sebou. JARDA MIČKAL (790 b.) – 1. místo. Co k tomu dodat? Svůj první start v naší Valašské devítce přetavil hned ve vítězství a odváží si zcela zaslouženě a právem Skleněnku určenou vítězi. Potvrdil tak své skvělé výsledky, které předvádí v 6. ABL Xbowlingu ValMez. Logicky (byl to jeho první start) tak byl i nejlepším hráčem Kategorie B. Velká gratulace Jardovi a hlavně pro všechny hráče bowlingu. Tohle je jasný důkaz, že vyhrát může každý. Jen najít odvahu, nebát se a porvat se s dráhami a kuželkami, které jsou v bowlingu pro Vás jediným soupeřem.

Jak nám zamíchal 10. turnaj celkovým pořadím v jednotlivých kategoriích? V hlavní KATEGORII A se do čela probojoval RADEK NOVÁK (314 b.), druhý je již obhájce vítězství z roku 2017 DAVID KLEIN (313 b.) a na třetím místě je nyní RADOMÍR CAPIL (310 b.). Ve sledované KATEGORII ŽENY má celkové vítězství na dosah ruky IVA FOJTÍKOVÁ (146 b.). O druhé místo svádí tuhý boj NELČA CAPILOVÁ (141 b.) a MARUŠKA HERMANOVÁ (140 b.). V KATEGORII B je na tom podobně jako Iva PETR KOWALCZYK (134 b.), který však již jen bude čekat, jak budou hrát soupeři, protože již říjnový turnaj hrál díky zlepšujícím se výkonům pouze v Áčku. V KATEGORII C pak vede s obrovským náskokem ZDENIČKA JEŽKOVÁ (146 b.). Kompletní pořadí jednotlivých kategorií si můžete stánout ZDE.

Skvělá bowlingová neděle je za námi. Další Valašská devítka s měšcem je v Xbowlingu ValMez připravena na neděli 25. listopadu 2018 s předehrávkou v pondělí 19. listopadu 2018 od 19:00 hodin. Obsazovačka je již aktivní. Ještě jednou díky za krásnou sváteční a bowlingovou neděli a brzy na viděnou.