Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Srpnovým vítězem Senior Cupu ValMez je Rosťa Kala

Xbowlingu ValMez se v sobotu 7.8.2021 odehrál druhý prázdninový turnaj Senior Cup Tour ValMez a celkově měl v letošním roce pořadové číslo 3. Snad nám turnaje již budou do konce roku přibývat pravidelně měsíc co měsíc. Dost bylo Covidu, je potřeba s ním bojovat, ale neustupovat. A je dobře, že se vše pomalinku, ale jistě, začíná alespoň trošku vracet do těch správných zajetých kolejí.

Do předehrávky se žádný z hráčů nepřihlásil a tak byl hlavní hrací den, sobota, připraven pro příjezd řádně přihlášených 18 hráčů. Bohužel se nám opět stalo, že jeden hráč nepřijel, zapomněl. Nemělo by se, ale připouštíme, že se to jednou stát může. Přesto prosíme, hlídejte si své přihlášené starty. V pátek jsme museli odmítnout dva hráče, kteří si chtěli v sobotu přijet zahrát.

Kvalifikaci ovládl narozeninový oslavenec Ondra Surán (1002 b.), kterému tímto přejeme vše nejlepší, druhé a třetí místo obsadili hráči s ambicemi obhájit svá medailová červencová umístění, Peťa Bittala (970 b.) a Iva Fojtíková (960 b.) a za touto vedoucí trojicí doplnila TOP šestku smečka vlků, číhající na svou potencionální finálovou kořist, čtvrtý Víťa Hasník (958 b.), pátý Rosťa Kala (924 b.) a šestý Rosťa Hovězák (912 b.).

Nejsmutnějším byl tentokrát Vlastik Motyka (832 b.), kterému účast ve finále při své premiéře na našem turnaji utekla o pouhý bodíček. Šťastnějším byl tentokrát náš Pan hvězdář, Láďa Šmelcer (833 b.). Se soutěží se museli rozloučit například také červnový vítěz Richard Malenda, který se sice ze svých strike jako správný hráč dokázal radovat nejvíce, ale asi jich bylo málo a také pouť turnajem skončila v kvalifikaci pro pravidelného finalistu, Radka Šoboru. Naopak do finále proklouzly všechny 4 ženy a tady musíme vyzdvihnout výkon turnajového „outsidera“ Dáši Kapustové, zbylé tři dámy prominou, která postoupila z krásného 8. místa. Bylo parádní sledovat euforii jejího manžela Michala, když viděl, jak se Dáši daří. A právě proto děláme tyto naše Vaše turnaje, pro krásnou, nezkaženou a přirozenou radost.

A na řadu přišlo finále. Ještě, než se začalo hrát, však vznikla vášnivá debata mezi pořadatelem Tomášem Helešicem a Rosťou Kalou, ohledně PROPOZIC a speciálně o výběru dráhy pro finále. PROPOZICE jsou jasně dané a o výběru pořadí na dráze není v propozicích ani slovo. Pro jistotu, abychom předešli případným dalším nedorozuměním, dopíšeme do všech našich propozic: Dráhu (ne pořadí) si hráči vybírají……  Konečný výklad Propozic, jak je psáno, uvádí organizátor, takže emoce byly zcela zbytečné. Ale z druhé strany, bowling je sport a ke sportu zcela neodmyslitelně emoce prostě patří.

A možná právě tento moment rozhodl o celém turnaji. Rosťa Kala se začal místo na diskuzi soustředit na hru, napálil v úvodní hře 243 bodů, což byl nejvyšší nához turnaje a před druhým Petrem Bittalou měl tu chvíli solidní náskok téměř 50 bodů. Za Peťou se v těsném závěsu drželi Rosťa Hovězák a Tonda Ulička. Úvodní hra však vůbec nevyšla dalším adeptům na bednu, Ivě Fojtíkové, Ondrovi Suránovi a Víťovi Hasníkovi. V druhé finálové hře začal hon na Rosťu, ale ten si hrál svou hru a po celkovém součtu 605,20 bodu se tak stal srpnovým vítězem turnaje Senior Cup Tour ValMez. Bilance 4 Senior Cupů, kterých se Rosťa u nás zúčastnil, je úžasná. 4 starty = 4 vítězství. Finále však nabídlo také krásné boje a zvraty o další místa. Svou nejlepší hru 213 bodů si schoval na závěr Rosťa Hovězák (588,5 b.) a vyplatilo se mu to. Dokázal o nicotných celkových 1,7 bodu přeskočit Peťu Bittalu (586,8 b.), kterému k udržení průběžného druhého místa nestačilo ani 202 bodů v závěrečné hře a musel se tak spokojit s „až“ třetím flekem. Finálové hry zahrál o hodně lépe než kvalifikační Tonda Ulička (562,7 b.) a bylo z toho čtvrté místo. Na celkovém pěkném pátém místě se umístila Jiřinka Zapletalová (559,0 b.) a stejně jako v červnu se stala Nejlepší ženou turnaje. Na šestém místě nakonec skončil Ondra Surán (550,7 b.), který si trošku zlepšil náladu dvoustovkou v závěrečné hře a postupem do TOP šestky turnaje. Po třetím turnaji je v čele celkového pořadí Petr Bittala (80 bodů), druhý je Rosťa Hovězák (65 bodů) a na třetím místě je Ondra Surán (60 bodů). Pořadí po 3. turnaji je k dispozici ZDE.

A nyní prosíme, dávejte opravdu POZOR, přátelé. Z důvodu nabitého zářijového termínového kalendáře jsme museli naplánovat seniorský MASTERS 2020 již na sobotu 4. září 2021. Turnaj bude DVOJNÁSOB bodovaný a rozhodne o celkovém vítězi Celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2020. Tento turnaj bude zařazen také do celkového pořadí roku 2021. Začátek turnaje bude již v dopoledních hodinách. Start kvalifikace bude v 10:30 hodin. Po skončení finále proběhne vyhlášení Celoroční série 2020. Předehrávka se hraje ve čtvrtek 2.9.2021 od 18:00 hodin a je rozšířena na 12 hráčů. Prosíme domácí hráče, aby využili této předehrávky a nechali volná místa v sobotu pro dojíždějící hráče. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní.

Díky všem za krásné bowlingové souboje a těšíme se na Vás v našem Vašem centru Xbowling ValMez opět brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb