Stanislav Nejezchleba vítězí na dubnovém turnaji

Ve dnech 19. a 20. dubna proběhl v Praze na Best Bowlingu pod záštitou firmy STORM na středním mazacím modelu čtvrtý turnaj ze série STORM open. Chyběla řada lídrů především hráči, kteří bojují o finanční odměny na prvních třech místech (20 000 Kč, 2. místo 10 000 Kč, 3. místo 7 000 Kč) a tak boj o čelo v celoročním pořadí začíná být hodně zajímavý. Nebojuje se jen o finanční odměny, ale také o bowlingové koule za umístění v TOP 10, o tři bowlingové koule soutěží ještě junioři.

V startovním poli únorové kvalifikace se představilo 56 hráčů a bojovalo se o 34 postupových míst. Přímou cestu do finále si vybojovalo 5 vítězů kvalifikačních rund (Včeliš, Rain, Kunc, Kolář, Vokrojová) a dalších 5 hráčů dle nejlepšího umístění v kvalifikaci (Vacek, Sovová, Polívka, Paračka, Honzík). Na postup z kvalifikace do semifinále bylo zapotřebí celkem 781 bod, ze čtyř her (podrobné výsledky kvalifikace zde).

semifinále se bojovalo o 14 postupových míst, která doplňovala seznam finalistů. Zde o sobě dávali vědět Andrea Sýkorová, Vojtěch Černík a Jaromír Malec, kteří byli v popředí postupujících, poslední postupující musel mít na svém kontě 792 bodů (podrobné výsledky semifinále zde).

Ve finále zahrál nejlépe Stanislav Nejezchleba, který zahrál 227, 224, 212 a zvítězil před Davidem Rainem Petrem Horáčkem.