Stojaté vody rozvířil Zdeněk Žabka

1

Stojaté vody rozvířil Zdeněk Žabka.

Na Kladně na centru Vbowling se hrál za účasti 39-ti hráčů sedmý devítkový turnaj. V kvalifikaci se hrálo o rozřazení do semifinále a hned po kvalifikaci se trefoval měšec. Měšec nikdo netrefil, v srpnu se tak bude trefovat již částka kolem 7 500 Kč.

Již po dvou semifinálových hrách opouštěl centrum nečekaně Jaromír Malec, který je považován za jednoho z favoritů letošní sezony. Stojaté vody na devítce rozčísnul Zdeněk Žabka, který ve finále své vítězství orámoval dvěma třístovkami a zaslouženě zvítězil. Na druhém místě se umístil Jan Kolář před Vladimírem Kruckým. Za umístění v Šťastné sedmě od čtvrtého do sedmého místa si body a ceny za umístění odvezli: Michal Janovský, Ladislav Švec, Martin Váňa, Karel Vopička. Jelikož v tomto výčtu není žádná žena, byla nejlepší ženou turnaje vyhlášena Hana Kolářová (9. místo).

CELOROČNÍ HODNOCENÍ:
Po sedmém turnaji se poprvé odečítalo, takže se pozastavil růst bodů a začala očekávaná „presovačka“, ta je vidět především v TOP 10. Nově vede Karel Vopička s 247 body, na druhém místě průběžného pořadí je Ladislav Švec (232b) a na třetím Vladimír Krucký (220b). Z desítky nejlepších vypadl Zdeněk Livanec a jeho místo zaujal Zdeněk Žabka. Kompletní žebříček celoročního pořadí s vybojovanými body je níže v příloze.

PS: Příští Patriot se hraje středním modelu dne 26. srpna.