Ze snowboardu na bednu

Ve dnech 11. až 12. ledna 2019 odstartoval v Praze na Best Bowlingu pod záštitou firmy STORM první turnaj třetího ročníku, série STORM open.

V startovním poli lednové kvalifikace se představilo 66 hráčů a bojovalo se o 34 postupových míst. Cestu do finále si mohlo přímo vybojovat 5 vítězů hracích rund a dalších 5 nejlépe umístěných hráčů.

Vítězství v rundě si vybojovali Pavel Vacek, Ondra Kvasnička, Aleš Synek (dokonce 2x) a Pevel Čermák a k nim se přidalo nakonec šest nejlépe umístěných (Černík, bešík, Dědič, Nejezchleba, Rác, Schöm). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí celkem 843 bodů ze čtyř her. Do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 34 místa, stačilo 785 bodů. Podrobné výsledky kvalifikace zde.

V semifinále se bojovalo a dalších 14 postupových míst pro finále. Zde o sobě dával vědět především nováček turnajové série Josef Čáp a v zádech měl Lukáše Homolu a Luboše Slezáka. Poslední postupující musel mít na svém kontě 576 bodů/3hry, podrobné výsledky semifinále zde.

Ve finále zahrála nejlépe Kateřina Beštová, která na horách odložila snowboard, dostala nápad si zahrát bowling a stihla odehrát poslední hrací rundu. V kvalifikaci byla sedmnáctá, v semifinále jen tak, tak postoupila, ale vše si dobře načasovala.

Ve finále zahrála 246, 278, 199, 211 a přijela si pro vítězství. Druhé místo vybojoval Lukáš Homola a třetí se umístil Vojtěch Černík, který se stal i nejlépe umístěným hráčem výkonnostní kategorie P190.

Další ocenění ve vedlejších kategoriích si na svá konta připsali:

- Nejlepší seniorka - Svatava Závladská

- Nejlepší senior - Lumír Hřebík

- Nejlepčí hráč/ka ve výkonnostní kategorii P165 - Jana Schönová

- Nejlepší junior/ka - Tereza Strejcová

- Podrobné výsledky a celkové pořadí lednového turnaje zde

PS: Na přání a žádost hráčů se změní herní systém místo 2 her v semifinále a 4 her ve finále se od února budou hrát 3 hry v semifinále a 3 hry ve finále.

.

(průběžné výsledky) V Praze na centru Best Bowling odstartovala 11.1. 2019 předehrávka úvodního turnaje série STORM Open 2019 (propozice zde, volná místa na sobotní kvalifikační rundy zde). Lednový turnaj je spojen s doprovodnou akcí Xshopu a účastníci turnaje mají možnost si zakoupit kouli za zvýhodněných podmínek (viz obrázek níže pod článkem).

Lednový STORM se hraje na středním mazacím modelu Bourbon street a bojuje se o 34 postupových míst z kvalifikace. Do finále přímo postupuje celkem 10 hráčů (5 vítězů hracích rund + 5 nejlépe umístěných hráčů v kvalifikaci).

1. hrací den: do hry se zapojilo osmnáct hráčů a postupy si za vítězství v rundě vybojovali Pavel Vacek a Ondřej Kvasnička. Výsledky z prvého dne jsou zde.

2. hrací den: druhý hrací den odstartoval v sobotu v 10.30 hod, průběžné výsldky naleznete v článku zde.