Čtvrtý STORM byl opět exhibicí seniorů, zvítězila Milena Jašková

Ve dnech 4. až 7. dubna proběhl v Praze na centru Best Bowling čtvrtý turnaj bowlingové série STORM OPEN. Turnaje se účastnilo celkem 76 hráčů a o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, bojovalo se i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 15 hráčů, v kategorii K190 44 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 39 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 20 žen a 8 juniorů. Netradiční model s kladnými i zápornými handicapy přivedl dalších 11 nových jmen na seznam účastníků, který čítá již 132 hráčů.

Hrálo se na dlouhém mazacím modelu, který někomu vyhovoval pro svou jednoduchost, jiným hráčům dělal problémy. Přesto padla opět Perfect Game, kterou tentokráte zahrál Jan Fleischmann a zvítězil v kvalifikaci s průměrem 240. Druhý s průměrem 233,75 byl David Rain a třetí byla Milena Jašková (Ø 218,00). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 873 bodů ze čtyř her, do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 40 místa, bylo zapotřebí 790 bodů.

Samotné finále bylo opět exhibicí seniorů, kteří určovali tempo a vývoj turnaje. Na prvém místě po výkonech  189, 249, 241, 267 stanula Milena Jašková, druhé místo vybojoval Jiří Uhlíř  a na třetím se umístil Jiří Vrážel.

Další ocenění Stormu ve vedlejších kategoriích

- nejlepší junior: Lukáš Jelínek

- nejlepší hráč kategorie K165: Milan Chvojka

- nejlepší senioři: Milena Jašková, Jiří Uhlíř, Jiří Vrážel

- nejlepší žena turnaje a zároveň nejlepší hráč kategorie K190 Milena Jašková

- kompletní výsledky květnového turnaje a pořadí ZDE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CELOROČNÍ POŘADÍ, v němž se hraje o 50 000,-Kč v TOP 10 a dále se hraje o 10 bowlingových koulí za TOP 10.

- Vede nově Ladislav Švec s 288 body, na druhé místo se probojoval David Rain (237b) a Pavel Čermák s 235 klesl na třetí místo. Od čtvrtého místa v TOP 10 jsou i další změny, vypadli Vacek a Beštová, nahradili je Soukup a Petáková.

- Hráči za TOP 10 aspirující na výhru bowlingové koule jsou barevně označeni dle kategorií v žebříčku (5x hráči kat.190, 4x senioři, 1x hřáč kat.165).

- Kompletní žebříček celoročního pořadí ZDE

V Praze na Zličíně odstartoval čtvrtý turnaj z série STORM OPEN 200. Květnový STORM se hraje na dlouhém mazacím modelu a bojuje se o 40 postupových míst z kvalifikace.

Nejlepším hráčem prvého hracího dne se stal Jan Fleischmann. Zahrál PERFECT GAME a s průměrem 240 si vybojoval přímou účast ve finále. Do finále přímo postupuje celkem 16 nejlepších hráčů, do semifinále postupují hráči umístění na 17. až 40. místě.

- Průběžné výsledky po prvém dnu jsou ZDE

- Průběžné výsledky po druhém dnu jsou ZDE

- Konečné výsledky kvalifikace ZDE

- Výsledky SEMIFINÁLE

- Konečné výsledky a pořadí ZDE

V sobotu se začíná hrát až v 10.30 hod., volná místa ZDE. Semifinále, kam postupují hráči umístění do 40. místa se hraje cca od 15.30 hod., následné finále, kam postupuje přímo 16 nejlepších hráčů z kvalifikace, by mělo začínat cca v 17.20 hod.