Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Strašnická Iron Devítka znovu pro Jan Štulce

úterý 13. února se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál druhý letošní turnaj celoroční série Strašnické Iron Devítky, jednoho z pěti, který letos nejenže má vlastní celoroční pořadí a započítává se do věrnostního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man 2024, ale je jednou pětinou nového, 60 000,- Kč dotovaného celoročního pořadí Devítková Tour 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak… Těmi dalšími jsou ještě Devítky Iron Prosecká, Říčanská, Dejvická i Kamenická.

Cestu si na hernu našlo 31 prima hráček a hráčů a zejména pánové, co při lednové premiéře odcházeli nespokojeni, povětšinou tentokráte úsměv na tváři vyloudili, neboť jsme přehodnotili situaci a vrátili se dle letitých zvyklostí opět zpět od systému a počítání devítkového pro muže dohazovaného znovu k jednoduššímu nedohazovanému. Změna počtu postupujících přímo do finále či ze semifinále do bojů závěrečných však zůstala a zůstane minimálně pro tuto sezónu bez úprav a neměnná.

V kvalifikaci se letos hrají pouze tři hry, ovšem ačkoli do semifinále se podívají vždy téměř všichni, hrát se musí díky novince a sice průměru z kvalifikace jako úvodní hra semifinále přesto naplno už od počátku. Do finále postupují tři hráči přímo a nikdo se svého práva nezřekl, takže Petr Pekár, Jan Štulc a zejména oceněný vítěz kvalifikační Jaromír Makovec mohli nervy drásající před finálové hry sledovat v klidu vpovzdálí. Ještě sedmadvacátý pořadí do semifinále postoupil a tím šťastným byl poslední dvěma kuželkami překonavší součet nad 500 bodů a sice Josef Trojan. Naopak prvním nepostupujícím s cenou útěchy se s turnajem bohužel musel rozloučit nováček Erik Koritko. Právě semifinalistům se průměr úvodních třech her počítá jako první hra a k nim odehrají po mazací pauze další dvě, a to podle pořadí sestupně nasazeni na dráze. Z celé čtyřiadvacítky poté nejlepší pouze devítka postupuje do finále, neboť to se nově hraje sice na tři hry a jejich součet od nuly, ale pouze ve dvou hráčích na dráze, jíž si postupující obligátně volí. Zde cenu útěchy jako první nepostupující získal smolně Jiří Kotjužanský.

Ve finále jsme opět byli svědky zajímavých výkonů, avšak pohříchu v únoru žádné maximální hry, a tak autorem nejvyššího výkonu se stal výborně hrající Jaromír Makovec, když laťku kvalifikačních 288 bodů v závěru navýšil na bodů 290. Ani to mu však nestačilo na vyšší nežli stříbrnou pozici, protože v závěrečných hrách nejvyššího součtu dosáhl Jan Štulc, Jaromíra o 20 bodů předčil a odnáší si znovu jako v měsíci lednu vítězství, mnoho zajímavých cen a nadto již druhou skleněnou kuželku. Stupínek bronzový si 719 body zajistil Jakub Novák a v pořadí za sebou nechal v hodnocené osmičce Libora Tyla, Martina Palase, Petry Vrbu i Pekára a Martina Jindřicha. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná finalista něžného pohlaví, a to Krystyna Janočková.

V pauze se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL v již zajímavé výši, když o 10,- Kč překonal hranici 4000,- Kč díky místní účasti a taženo bylo i reálně hratelné číslo, tedy výkon 237 bodů, avšak byť dva hráči byli z obou stran kolem, výhra odolala a je tak přesunuta na následný další turnaj. Jím měl být původně ve čtvrtek 15. února na téže herně Strašnický Iron Senior, avšak po zrušení celé turnajové série se převádí na víkendový Prosecký Iron Special na hernu Xbowlingu Prosek Duo, kde se účastí i opakovanou každého bude navyšovat prémiově o 30,- Kč, takže by se mohl a měl dostat už dokonce přes hranici 5000,- Kč.

Příští turnaj této série, tedy Strašnické Iron Devítky, je naplánován přesně za měsíc ve stejný den, tedy 13. a března, avšak výjimečně a netradičně díky kolizi s hracím dnem ABL na středu….

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb