Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Strašnická skleněná kuželka fenomenálnímu Michalu Havelkovi

Tradičně v úterý a sice 10. května proběhla další ze série Strašnických Xbowlig Devítek. Tentokráte vlivem souběžně hraných soutěží ABL i faktoru příchodu letního počasí cestu na hernu našlo pouze 25 hráček a hráčů, což znamenalo nejen, že si všichni zúčastnění zahráli čtyři hry kvalifikace, ale taktéž další dvě semifinálové hry a až zde někteří vypadli. Nadto nebyl naplněn ani maximální počet postupujících, když do semifinále se podívá 24 hráčů a další čtyři vůbec nejlepší mají právo přímého postupu rovnou do finále.

Tentokráte se z přímého postupu mohl radovat pouze vítěz kvalifikace a tím se stal se součtem 1003 bodů Michal Havelka, který svůj um i možnosti ukázal již před dvěma dny na sesterské herně Prosecké, kdy na jiném turnaji opanoval kvalifikaci zrovna tak a byl tam i autorem Nejvyššího výkonu. Ostatní si poté odehráli ve dvou rundách klasicky své dvě semifinálové hry na součet od nuly, aby pak nejlepší ne čtrnáctka, ale rovnou sedmnáctka do finále postoupila taktéž. Posledním šťastným postupujícím byl překvapivě minulý vítěz, tentokrát se trápící Martin Jindřich, jemuž k postupu stačilo pouhých 347 bodů. O dva méně bohužel znamenalo konečnou pro nováčka turnaje Lucii Věříšovou. Ve finále poté několikero hráčů drželo výkonnost hodně vysoko, Michal Havelka, odpočatý semifinálovou neúčastní, jak bývá leckdy nevýhodou, tentokrát hned svou úvodní hrou ukázal, kdo po květnové skleněné kuželce touží nejvíc a zahrál čistou devítkovou maximální hru 300, čímž získal i cenu pro autora Nejvyššího výkonu turnaje. Svou pozici druhou hrou hodnoty 263 bodů ji jen potvrdil a tak zcela po zásluze vítězí a to s celodenním průměrem 261, 50 bodů. Stříbrný končí díky vyrovnaným hrám 245 a 278 bodů David Dvořáček a na stupně nejlepších se vešel ještě autor druhé finálové maximální hry Jiří Kašpar díky součtu 502 bodů. Do hodnocené osmičky proklouzli ještě Štěpán Blaška, Martin Jindřich, Jiří Kotjužanský, Petr Vrba a Josef Colon. Nejlepší ženou se poté stala celkově jedenáctá Hana Uhlířová. Závěrem chceme poděkovat Michalu BenešoviKarolínou Navrátilovou za přínos v podobě přínosu sladkých donutů z nejmenované pekárny v jejich vlastnictví coby bonus pro všechny hráče dle vlastního výběru i chuti. Moc děkujeme.

Červnové pokračování turnajové série se posouvá do druhé poloviny měsíce a sice na 21. června v obvyklých časech a přihlášení je již možné, tak se budeme těšit se všemi na viděnou a zveme i další potenciální zájemce.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné společné pořadí – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb