Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Tak se nám Skleněnky dočkala i Nela Capilová

V neděli 27. listopadu 2022 nám v Xbowlingu ValMez pokračovala jedenáctým turnajem Valašská devítka s měšcem. I přes slabší účast 24 startujících byly k vidění velmi zajímavé souboje a krásné výsledky. Do konce série zbývá odehrát ještě jeden turnaj a tak se hráči velmi snažili vylepšit si pořadí v žebříčku.

kvalifikaci nám padla jedna tisícovka a autorem byl ve výborné formě hrající Radek Capil (1006 b.). Ale ani ostatní hráči se nechtěli nechat zahanbit a hned další šest jich překonalo top hranici 900 bodů a za vedoucího Radka se seřadili následovně. 2. místo Michal Cenek (988 b.), 3. místo Ladik Stodůlka (950 b.), 4. místo Nela Capilová (944 b.), 5. místo Jarka Matochová (929 b.), 6. místo Lojza Horák (919 b.) a 7. místo Jarda Mičkal (901 b.).

V průběhu kvalifikace jsme viděli také první a nakonec i poslední třístovku turnaje, kterou zahrál hned ve čtvrteční předehrávce Lojza Horák. Jako vždy byl velký boj o poslední postupové místo a tentokrát na to 18. místo stačilo pouhých 785 bodů, které zahrál Dominik Pelán a prvním nepostupujícím byl se ztrátou 10 bodů Karel Pokorný (775 b.).

Měšci bylo tentokrát připraveno k rozdělení 1.200,- Kč a třemi šťastnými výherci se stali v následném pořadí tito hráči. 3. pořadí – Dan Handl (240,- Kč), 2. pořadí – Jarka Matochová (360,- Kč) a 1. pořadí – Kačka Mičkalová (600,- Kč.). Všem výhercům gratulujeme.

semifinále na sebe upoutala pozornost především Nela Capilová díky krásnému výsledku 779 bodů a do finále postoupila bezpečně z 1. místa. Mezi nejlepší šestkou tohoto stepu jsme viděli dvě jiné tváře, než tomu bylo v kvalifikaci. Výborně si počínali druhý Libor Kadlečík (714 b.) a krásně zahrála také čtvrtá Katka Mičkalová (703 b.). Mezi ně se vklínil na třetí místo vítěz kvalifikace Radek Capil (714 b.) a svou kvalifikační TOP šestku potvrdili také pátý Ladik Stodůlka (694 b.) a šestý Michal Cenek (693 b.).

Oč menší byla celková účast, o to vyšší byly náhozy ve finále. Taková čísla jsme v úvodní hře již hodně dlouho nezapisovali. Hned čtyři hráči zahráli přes 250 a v nastoleném trendu se pokračovalo i v druhé hře. A tady se již začali rýsovat favorité na celkové vítězství. V semifinálovém trendu pokračovala Nela Capilová (533) a svou dovednost začal ukazovat ve své devítkové premiéře Martin Rešetko (510). Ve hře byli samozřejmě také ještě Radek Capil (500) a Libor Kadlečík (496).

V závěrečné třetí hře pak boj vyvrcholil dalšími krásnými náhozy a vezmeme to tentokrát od spodu. Své výborné tažení turnajem bohužel nedotáhli do konce ani osmý Ladik Stodůlka (660 b.) a ani sedmý Libor Kadlečík (664 b.). Díky třem vyrovnaným hrám se před oba jmenované prosmýkla na pěkné šesté místo Dáša Kapustová (669 b.) a skvělý finiš předvedli pátý Jarda Mičkal (678 b.) a čtvrtý Lojza Horák (736 b.), kterého minimálně o bednu připravila zpackaná první finálová hra. První devítkový start a hned třetí místo nakonec vybojoval Martin Rešetko (750 b.) a současně se stal také hráčem Kategorie B. V třetí hře mocně finišoval Radek Capil (764 b.), ale na vítězství to nestačilo a tak získal „až“ druhé místo. Svého velkého úspěchu se konečně dočkala a nutno podotknout, že tentokrát zcela a absolutně zaslouženého, Nela Capilová (772 b.). Nebylo to totiž jen o vydařeném finále, ale o celkovém vystoupení v listopadové devítce. Turnajový průměr 251 bodů totiž hovoří jasnou řečí a Nelča si tak mohl domů odvézt svou první Skleněnku. Gratulujeme.

Před prosincovým MASTERS Valašské devítky s měšcem je v čele Kategorie A již jasný vítěz Ondra Trojek (424 bodů), ovšem z ničeho nic se nám na druhém místě objevil hráč roku 2021, Radek Capil (381 bodů) a překvapil tím kromě nás jistě také třetího Tondu Váňu (378 bodů). Až na páté místo klesl Láďa Šmelcer (363 bodů), před kterého se na čtvrté místo vyhoupl Lojza Horák (365 bodů). A změny máme také mezi ženami, kde se na první místo probojovala Dáša Kapustová (175 bodů) a o 1 bodík sesadila na druhé místo Jarku Matochovou (174 bodů). Jen v Kategorii B drží vedení pevně v rukou Svaťa Pavlíček (171 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

Tímto máme uzavřenou listopadovou Valašskou devítku s měšcem. Závěrečný MASTERS o dvojnásobný počet bodů hrajeme již za 14 dní, v neděli 11. prosince 2022. Obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní, tak se můžete začít přihlašovat. Po skončení proběhne vyhlášení celoroční série roku 2022. Děkujeme všem zúčastněným za parádní bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Váš Xbowling team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb